Az aktuális Bookline Top50 könyves eladási lista legfontosabb megállapítása, hogy csajok, királyok és luxusprostituáltak lettek a magyar olvasók kedvenc regényhősei júliusban: Fejős Éva Helló, London! című "csajosan filozófikus" története megőrizte első helyét, de a dobogó második, illetve harmadik fokára is új szerzők tornászhatták fel magukat.
A 25 legnépszerűbb könyv címe a galériában!
George R. R. Martin A tűz és jég dala című sorozatának második részével nemcsak az ezüstérmet szerezhette meg, hanem további három kötetével is méltán büszkélkedhet: a negyedik, az ötödik és a hatodik helyen is ő tanyázik. A bronzot egy szintén több sikerkönyves szerző vitte el - Szalai Vivien Drága kéj c. igaz történeten alapuló sztorija egy magyar luxusprostituált életén keresztül mutatja be a bűnös és pénzszagú vágyak világát. Úgy tűnik, Fejős Éva ismét rászolgált a magyar olvasók szeretetére, hiszen hetedik bestsellere is már két hónapja áll a sikerlista élén. A Helló, London! népszerűségét talán éppen annak köszönheti, hogy míg egy irigylésre méltó glam-modell életébe nyújt bepillantást, a lány félelmeiben és vágyaiban szinte bárki önmagára ismerhet.
A Top50 júliusi sztárszerzőjének azonban mégsem őt, hanem az amerikai fantasy-író George R. R. Martint tekinthetjük, aki 4 könyvvel uralja a lista élmezőnyét. A tűz és jég dala c. sorozatának eddig megjelent négy része abszolút kedvenc lett: a Királyok csatája című 2. rész a júliusi lista második helyével büszkélkedhet, a további három epizód pedig közvetlenül a dobogósok után lohol.
Szalai Vivien könyveit is kitartóan követelik az olvasók, ugyanis a magyar luxusprostituált Szofi életét bemutató első írás, a Hamis gyönyör a nyolcadik, míg a második, Drága kéj c. életrajzi regény a harmadik helyet érdemelte ki.
A forró kalandokra éhes olvasótábor azonban nemcsak a fenti szerzőkkel csillapíthatta a rózsaszín kalandokra oly éhes olvasási vágyát, hiszen számos magyar és külföldi írónő jelentkezett új regénnyel az elmúlt hónapokban. A történész végzettségű Fábián Janka egy nosztalgikus és romantikus trilógia első két részével lopta be magát a magyar nők szívébe - az Emma fiai a hetedik, még az Emma szerelme a 24. pozíciót tehette zsebre. Mégis Nora Roberts tekinthető a szerelmes irodalom egyik örök favoritjának: az 1979. óta "praktizáló" írónő eddig megjelent több mint 210 regénye közül most három szerepel a listán. A Menyasszonyok tetralógia első három része, tehát a Látomás fehérben (10.), A boldogság virágai (11.) és A boldogság édes íze (14.) újra megtalálta a siker kulcsát a női olvasók szívéhez.
Jól mutatja a nyaralás utáni lelkesedésünket az az olvasási trend is, miszerint feltűnően sok regény játszódik földünk valamely édeni vidékén: Elizabeth Adler Barcelonából, szeretettel (15.), Berg Judit Rumini Datolyaparton (33.), Frances Mayes Mindennapok Toszkánában (38.) vagy akár az aranyérmes Fejős Éva regénye is vágyfokozó úti célokhoz kalauzolja az olvasókat. A lista nagy öregjei még mindig jól tartják magukat, bár inkább a hátsó szektor helyezéseit tudhatják magukénak. William P. Young A viskó c. bestsellere több mint 405 napja van a listán ( 20. hely), Stieg Larsson, Hahner Péter és Rhonda Byrne pedig a lista utolsó tízesében foglal hely fejenként két, illetve három könyvvel.