Kultúra, oktatásKifújták magukat a vásárhelyi katonazenészek is

2013. július 7., vasárnap
 
Kifújták magukat a vásárhelyi katonazenészek is

Három napig katonazenétől volt hangos Debrecen, ebből pedig tevőlegesen kivette részét a Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar is.




 

 

 

 

A katonazenészek, nem egyszerűen katonák, hanem művészek is egyben – hangsúlyozta dr. Dankó István Debrecenben, július 5-én, pénteken.

A Honvédelmi Minisztérium közigazgatási államtitkára a XVIII. Nemzetközi Katona-zenekari Fesztivál ünnepélyes megnyitóján, a debreceni Főnix csarnokban elmondta: az ilyen rendezvényekkel a Magyar Honvédség megmutatja, hogy mi mindent csinálnak a katonák békeidőben. A feladatok közt, a haza védelmén túl olyan tennivalók is vannak, mint például a nemrég befejeződött árvízi védekezésben történő helytállás, de az emberek szórakoztatása is fontos feladatuk.

„A katonazenészek, nem egyszerűen katonák, hanem művészek is egyben. Ennek megfelelően kettős mércének kell megfelelniük: a lehető legmagasabb művészeti teljesítményt kell nyújtaniuk mind amellett, hogy a katonai feltételeknek is meg kell felelniük” – fogalmazott az államtitkár.

Az immár tizennyolcadik debreceni Nemzetközi Katona-zenekari Fesztivál első koncertjét csütörtökön délután a Burganlandi Tartományi Zenekar adta. A pénteki megnyitót követően látványos katona-zenekari koncertre tapsolhatott a közönség; ezen valamennyi résztvevő közreműködött.

Köztük a Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar is, Kovács István karnagy vezetésével. A kétévente megrendezett fesztivál rendszeres résztvevője és mint azt a karnagy a Vásárhelyi Híreknek elmondta, július 6-án szombaton délelőtt 24 tagú zenekarával 11-15 perces latinos-magyaros hangulatú zenei egyvelegre mutattak be koreográfiát. Este pedig 40 perces koncertet adtak a debreceni Kossuth téren.

 

Idén a házigazda Debrecen Helyőrségi Zenekar mellett a Burgenlandi Tartományi Zenekar, a Lengyel Haditengerészet Díszelgő Zenekara, a Magyar Honvédség Központi Zenekara, a Szentendre Helyőrségi Zenekar és a Hódmezővásárhely Helyőrségi Zenekar mutatott be önálló és közös koncerteket, szakalaki bemutatókat.

 

Olvassa el ezt is!

A zene boldog rabja

A zene boldog rabja

Lukácsházi Győző a Szegedi Szimfonikus Zenekar új igazgatója: Tervem, hogy kinyilvánítottan és egyértelműen a legkiválóbb magyarországi zenekarok csoportjába tartozhasson az együttes.
Akiknek a víz sem jelent akadályt

Akiknek a víz sem jelent akadályt

Tesztelték a vásárhelyi katonákat. Feltétel, hogy a harcjármű vezető tudjon úszni bakancsban, ruhában és a vízfelszínen maradjon 15-20 percig.
Múzeumok éjszakája Vásárhelyen

Múzeumok éjszakája Vásárhelyen

A roma jazztől az őslény-kutatáson át a porcelánöntésig a Múzeumok éjszakáján. Részletees program.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 

És ezt már olvasta?

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.