SportKét pontos vereség

2023. március 13., hétfő

Két pontos vereség

A KTE-Duna Aszfalt U23 ellen lépett pályára szombat este a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában.

Vuk Pavlovic együttese kiélezett meccset játszott a férfi felnőttválogatott szövetségi kapitánya, Stojan Ivkovic által irányított tehetséges kecskemétiekkel, ám végül vereséget szenvedett, így elveszítette hazai veretlenségét.

A két csapat novemberben egyoldalú mérkőzést vívott Kecskeméten, hiszen akkor az A-csoportos csapatnál is edződő fiatalokkal felálló hazaiak 72-47-re győztek. Azóta ellentétes utat járt be a Kosársuli és a KTE is: a vásárhelyi együttes a negyedik, a kecskeméti a tizedik helyről várhatta a találkozót, aminek a sűrű mezőny nagy harcában a felsőházi rájátszás szempontjából is jelentősége volt.

Amilyen jól kezdett a Kecskemét, annyira gyengén a Kosársuli: négy és fél percig csak a vendégek akarata érvényesült, a felnőttválogatottban is bemutatkozó Kiss vezetésével 13-0-val kezdtek. Vuk Pavlovic időt kért, majd miután Knyur kosarával megtört a jég, zárkózni kezdett a vásárhelyi csapat - a 7. percben Kelemen, a 9.-ben Borbáth és Bálint szórt triplát, utóbbi hármasa hét pontra hozta vissza a Kosársulit (17-24). A negyed vége viszont a vendégeké volt, hiszen előbb Tóth Barna dobott hárompontost, majd a vásárhelyi születésű, a Kosársulinál is nevelkedő Botka szerzett dudaszós, majdnem egészpályás kosarat (17-30).

A különbség a második negyed első felében sem változott, hiszen a szorosan védekező KTE kiváló százalékkal dobott közelről és távolról is, míg a sokat hibázó Kosársuli nem találta a saját játékát. Az egész meccsen remekül játszó Pinnyey vezetésével aztán kezdett ismét magára találni a csapat, mínusz tizenkilencről (23-42, 14. perc) előbb egy 5-0-val, majd egy 9-0-val éledtek újra a remények. A félidőben 46-37-es kecskeméti előnyt mutatott az eredményjelző.

Bár a második negyed végén úgy érezhettük, rosszkor jött a szünet a Kosársulinak, át tudta menteni a lendületet a folytatásra is. Bálint, majd Knyur jeleskedett triplával, Varga Ákos hármasánál először kapta el a Kecskemétet a csapat (48-48), a 26. percben, 50-49-nél pedig a vezetést is sikerült átvenni. Innen jó színvonalú, sikeres egy-egyezésekkel, okos passzokkal és pontosan felépített támadásokkal tarkított adok-kapok kezdődött, ahol hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A negyed végén, Varga Ákos kettesét követően a Kosársulinál volt az előny (62-60).

5-0-val kezdte a Kecskemét a zárónegyedet, ám előbb Botka triplájára Kelemen, majd Ivkovicéra Borbáth válaszolt hármassal. A 35. perctől elkezdett kiválóan zárni védekezésben a KTE, szinte egyetlen betörést sem engedtek a Kosársulinak, így palánk alatti játék híján a triplákra kellett hagyatkozni. A 37. perc elején néggyel ment a Kecskemét (69-73), erre Bálint válaszolt hármassal, majd az utolsó két percre fordulva Borbáth találta meg zseniális passzal Pinnyeyt (74-75). Bő egy perccel a lefújás előtt időt kért Vuk Pavlovic, ám nem sikerült átvenni a vezetést, helyette a másik oldalon Tóth Barna válaszolt egy, a kecskeméti szempontból a legjobb pillanatban érkező triplával (74-78). Az utolsó pillanatokban sem adta fel a Kosársuli, Kelemen extra kosaránál felcsillant a remény, ám már nem maradt idő a fordításra: 78-76-ra a Kecskemét győzött, így elvette a Kosársuli hazai veretlenségét.

A meccs legeredményesebbje a 20 pontig jutó Kiss lett, míg a Kosársuliból a 15 pontot és 10 lepattanót jegyző Pinnyey dupla-duplázott. A Kosársuli továbbra is negyedik a tabellán, míg a Kecskemét jelenleg a kilencedik helyet foglalja el.

NB I/B Zöld csoport, 23. forduló:

Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli - KTE-Duna Aszfalt U23 76-78 (17-30, 20-16, 25-14, 14-18)

Vezetőedző: Stojan Ivkovic

Vuk Pavlovic értékelése: „Nagyon nehezen indult a mérkőzés. Kemény védekezést kaptunk a Kecskeméttől, amihez nem tudtunk alkalmazkodni: nem úgy működtek a támadások, a helyzetkialakítások és befejezések, ahogy szerettük volna, ők viszont jól mentek a támadólepattanókra, az első negyedben megtalálták az előnyeiket. Volt egy periódus, ahol nem is sikerült kosarat dobtunk, viszont óriási dolog, hogy utána elkezdtünk kosárlabdázni, elkezdtünk keményebben védekezni, megtaláltuk a réseket, volt türelmünk végigjátszani a támadásainkat és szép kosarakat is szereztünk. A végén egálhelyzetben, egy extra dobással a Kecskemét átvette a vezetést és meg is őrizte az előnyét. Talán ez volt a szezon legizgalmasabb mérkőzése, és bár csalódott vagyok, hogy kikaptunk, de megyünk tovább. Van még hátra két mérkőzésünk, még mindig a saját kezünkben van a sorsunk a playoffhelyeket illetően. Dolgozunk tovább, ki fogjuk javítani a hiányosságainkat, turbózunk a játékunkon, és bízom benne, hogy mindkét hátralévő meccsünket megnyerjük.”

A folytatásban, egyben az alapszakasz zárásaként a tabella első két helyezettjével játszik a Kosársuli, mindkétszer hazai pályán: március 24-én, pénteken a második Miskolc, majd április 2-án, vasárnap az éllovas Budafok látogat a Hódtói Sportcsarnokba.

VH-Nagy Benjamin

Ismét jegyzőt keres Hódmezővásárhely

Karsai Éva a hódmezővásárhelyi polgármesteri hivatal szerdai összapparátusi értekezleten jelentette be a döntését. Nyolc hónapja nevezték ki.
Irány a Szakma Sztár Fesztivál

Vásárhelyi továbbjutók is vannak a Szakma Kiváló Tanulója és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny előválogatójában. A szakmát tanuló diák számára inspiráló megmérettetés mindkettő.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2023

2023. 17. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Javult Vásárhely és térségének belvízi biztonsága

A hódmezővásárhelyi laktanya és a Békéscsaba-Szeged vasútvonal szomszédságában tízhektáros területen 6 milliárd forintos projekt készült el.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!