Kék hírekKét év felfüggesztett fenékbefúvásért

2013. május 15., szerda
 
Két év felfüggesztett fenékbefúvásért

Jogerősen két év, végrehajtásában öt évre felfüggesztett börtönbüntetéssel sújtotta a Szegedi Törvényszék május 15-én SZ.A -t, aki életveszélyes sérüléseket okozva bántalmazta munkatársát egy hódmezővásárhelyi gyárban.

 

 

 

 

A jelenleg 25 éves Sz.A. vádlott kollégájával, a későbbi sértettel együtt a hódmezővásárhelyi cég készárujavító üzemében dolgozott. A javításra szoruló szaniterek portalanítására hat bar nyomással működő sűrített levegős pisztolyokat használtak.

2011. július 24-én a reggeli órákban a sértett, megviccelendő a vádlottat, a levegőpisztollyal 30-40 centiről a vádlott dereka, ülepe felé fújt, a férfi nem sérült meg. A vádlott ezt viszonozva hátulról lefogta a sértettet, földre rántotta, majd a hason fekvő, rövidnadrágban levő sértett végbélnyílásához irányította a működésben lévő levegőpisztolyt.

 

A sértett sokkos állapotba került, rosszul lett, hasa felpuffadt, hányt. A férfit azonnal kórházba szállították, ahol életmentő műtétet hajtottak végre rajta. A férfi bélfala több helyütt megsérült, átszakadt, és szövődményes hashártyagyulladása is kialakult. A sértett gyógyulása több hónapig tartott, majd 40 százalékos rokkantságot állapítottak meg nála.

A sértett elmondta, komolyabb panaszai nincsenek, nehéz fizikai munkát azonban nem tud végezni. A férfi vagyoni és nem vagyoni kárának megtérítésére ötmillió forintos igényt terjesztett elő. A bíróság döntése alapján a kártérítési igényét a sértett polgári peres eljárásban érvényesítheti.

A tárgyaláson a bűncselekményt korábban részben tagadó vádlott beismerő vallomást tett, és elismerte, minden úgy történt ahogy a vádiratban szerepel. Azt mondta, hirtelen felindulásból cselekedett, és nagyon megbánta tettét. A vádlott megkövette a sértettet, aki részben el is fogadta a bocsánatkérést.

Perbeszédében - erre tekintettel - a korábban letöltendő börtönbüntetés kiszabását indítványozó ügyész is a vádlott szabadságvesztésének felfüggesztetését javasolta.

A bíróság életveszélyt okozó testi sértés bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat.

A bíróság döntését az arra jogosultak tudomásul vették, így az ítélet jogerős.

 
 
Forrás: Szegedi Törvényszék
 

Olvassa el ezt is!

Bejelentéssel és fényképekkel a parlagfű ellen

Bejelentéssel és fényképekkel a parlagfű ellen

A Dél-Alföld a parlagfűvel leginkább fertőzött területek közé tartozik, a tavalyi szezonban a IV., III. és II. fokozatot is elérte a riasztási szint.
Megint nagyot fog szólni!

Megint nagyot fog szólni!

Ismét pattog a kosárlabda, és nyomják majd a kemény hip-hop zenét május 18-án a Hódtói Sport Centrumban.Ez lesz már hetedik Centrum Streetball Bajnokság.

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.
Átadták a Boldog Gizella-díjakat

Átadták a Boldog Gizella-díjakat

A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány elismerését 19-én este adták át a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 

És ezt már olvasta?

Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 34. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.