Kultúra, oktatásJól érzik magukat a számok világában

2014. április 30., szerda
 
Jól érzik magukat a számok világában

Április 29-én rendezték meg a – több mint tízéves hagyományú - Nagy Platán Városi Matematikaversenyt. A hódmezővásárhelyi  Varga Tamás Általános Iskolában, a város és Mindszent 80 felsőse ült neki a feladatoknak.

 

 

 

 

Az elmúlt évek résztvevői hiányolták, hogy ezúttal nem elnökölt a zsűriben a matematika tanítás nagy doyenje, Tatár István.

A most is aktív matematikus közel a 90. évéhez jó egészségnek örvend, de bevallottan fárasztotta volna a több órás versenyen való részvétel. Mindenesetre neve összeforrt a Varga Tamás iskola Nagy Platán Matematika versenyével, hiszen 2013-ig ő volt valamennyi verseny zsűrielnöke és a feladatok összeállítója.

 

Megírtuk, a makói tanárt egy 2008-ban megjelent szakmai kiadvány a matematikatanítás tíz legnagyobb hazai egyénisége közé sorolta.

A Vásárhelyi Hírek arra a kérdésére mi a titka ennek a matematika iránti lankadatlan lelkesedésnek, Tatár István azt mondta, „Ösztönöznek a körülöttem lévők, a gyerekek és a nagy matematikus elődök. Tudom, hogy a gyerekek az önkifejezés örömén és sikerélményén keresztül szerethetik meg a számok világát, érthetik meg a törvényszerűségeket és ez jelenti számomra a célt”- tette hozzá a matematika tanítás most 90 éves mestere.

 

A matekverseny feladatait ebben az évben az iskola tanárai állították össze, a diákokra négy teremben évfolyamonként 4-4 feladat megoldása várt, amelyre egy óra állt rendelkezésre.

 

Eredmények:

 

5. évfolyam
N L G Lemaitre Lucien Jakó Edit 80% I.
Liszt F. Rumpler Dorka Fazekas Ilona 78% II.
Kertvárosi Kövesdi Dóra Balogh Edina 75% III.
Kertvárosi Veres-Lakos Vajk Balogh Edina 65% IV.
Mindszent Bereczki Patrik Fekete András 63% V.
Klauzál Varga Gergő Szabóné Szanyi-Nagy Anna 63% V.

 

6. évfolyam
Kertvárosi Stefula Máté Móriczné Kerek Annamária 85% I.
N L G Kádár Beatrix Pap-Takácsné Hefler Gabriella 70% II.
Varga T. Molnár Csaba Garai-Szabóné Póth Edit 68% III.
N L G Sisák Botond Pap-Takácsné Hefler Gabriella 65% IV.
Klauzál Buza Kristóf Szabóné Szanyi-Nagy Anna 58% V.
Kertvárosi Venczel Fruzsina Papp László 55% VI.
Kertvárosi Vas Benedek Móriczné Kerek Annamária 55% VI.

 

 

7. évfolyam

N L G Kovács Ádám Szittyai István, Jakó Edit 100% I.
B G R G Gémes Imre Csorba Emese 80% II.
N L G Benkő Martin Papp Tibor 77% III.
B G R G Oláh Kende Csorba Emese, Bense Pál 75% IV.
Klauzál Szabó Angelika Rácz Jánosné 66% V.
Varga T. Ménesi Ferenc Dr. Hajdú Imre 61% VI.

 

8. évfolyam
Szent I. Marton Endre Béleczki Gábor 60% I.
N L G Mikó Péter Sebőkné Kincses Judit 55% II.
Varga T. Molnár Sándor Balázsné Mónus Anikó 53% III.
Kertvárosi Fazekas Márk Móriczné Kerek Annamária 45% IV.
Liszt F. Dratsay Katalin Fazekas Ilona 28% V.
Kertvárosi Balázs Boglárka Móriczné Kerek Annamária 28% V.

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Az országos eredmények a legjobb reklám

Az országos eredmények a legjobb reklám

A Gregus Máté Mezőgazdasági Szakképző Iskola történetében a tanulók idén rekordszámú helyezést értek el az országos döntőkben. Nagy képpel!
Zentai diákok Vásárhelyen

Zentai diákok Vásárhelyen

A vásárhelyi Németh László Gimnázium a zentai Bolyai Tehetséggondozó Gimnázium diákjait látta vendégül.
Fölényes Tisza győzelem

Fölényes Tisza győzelem

Hódmezővásárhely-Mártély lakói számára a Tisza áradása mindig bajt jelentett, tegnap este a Kossuth téren viszont ezt az "áradást" ovációval fogadták.
Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott

Az élet adta nagyszerűségek tárházában alkotott

88 éves korában elhunyt Lelkes István festőművész-tanár. Nemcsak Vásárhelyen, az országban is az utolsó polihisztorok egyike volt – bár ő nem ezt vallotta.
 

És ezt már olvasta?

24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse Április 10-én és 14-én a Nemzeti Választási Bizottság egyhangúlag megszavazta a kétszer 1 millió 614 ezer forintos bírságot a Facebook-oldalakon megjelent véleményei miatt.
 
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert Márki-Zay Péter egy Facebook-videóban közölte, hogy a Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság (NVI) bírságát. Szeretné ha gyűjtéssel segítenék a bírság kifizetését.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
24 órán át mérik a gyorshajtást
24 órán át mérik a gyorshajtást Magyar Rendőrség is Speedmarathont tart április 15-én reggel 6 órától és április 16-án reggel 6 óráig. Lista a Vásárhely és környéki helyszínekről.
 
Jogerős ítélet a vásárhelyi gyilkossági kísérlet ügyében
Jogerős ítélet a vásárhelyi gyilkossági kísérlet ügyében Jogerősen tizennégy év fegyházbüntetésre ítélt a Szegedi Ítélőtábla egy férfit, aki két felnőttet és egy gyereket próbált meggyilkolni egy hódmezővásárhelyi tanyán.
 
Idén nincs akadálya a kiállítás megrendezésének
Idén nincs akadálya a kiállítás megrendezésének A kiállítás - amely tavaly a ragadós száj- és körömfájás járvány miatt elmaradt - az állategészségügyi hatóságtól megkapta a valamennyi szükséges engedélyt.
 
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről
Arcok, sorsok és történetek a társadalom pereméről Cigány történetekről nyílik kiállítás a Tornyai János Múzeumban. A  Néprajzi Múzeum által készített vándorkiállítás május 3-ig látogatható.