SportJó játék - győzelem

2013. december 20., péntek

Jó játék - győzelem

Közel egy hónap után ismét győzni tudott a vásárhelyi NB I/B-s kosárcsapat. Drahos Gábor szenzációs teljesítménye (44 VAL érték: közte 26 dobott pont, 10 kiharcolt fault, 15 gólpassz) mellett a többi játékos is nagyon odatette magát.

Az utolsó hat meccséből ötöt megnyerő Vasas elleni 23 pontos siker kellő önbizalmat adhat Utasi Gábor tanítványainak a szombati debreceni mérkőzésre.

Remekül kezdett a hazai csapat: Drahos mellett mindkét center eredményes volt, majd Czibere is bevágott egy triplát. 13-6, majd 18-11, végül 22-13 állt az eredményjelzőn. A Kosársuli kiválóan védekezett, így a támadásokba becsúszott hibák ellenére is magabiztosan vezetett.

A második negyed elején a Drahos-Czibere kettős brillírozott, mire 32-17-nél a vendégek edzője kénytelen volt második idejét is kikérni. Mindkét csapat sokat cserélt és nagy iramot diktált - a közönség élvezte a mérkőzést. Kukla és Czibere pontjaira sajnos mindig érkezett válasz, tartotta magát a fiatal pesti csapat. A 18. percben két centertriplával 10 pont alá zárkóztak, ami a szünetig sem sokkal nőtt (47-36)

A második félidőt jobban kezdték a vendégek, ugyanis a két kisemberük sorra betalált, és 53-46 lett az eredmény. A hazai időkérés jól jött, meert utána egy 10-0-ás rohammal el is döntötték Drahosék a meccset. A következő percekben ismét felváltva estek a kosarak, és állandósult a 15 pont körüli vásárhelyi előny.

Az utolsó tíz percet nagyon kemény letámadással kezdte a Vasas, és három perc alatt (főleg szerzett labdákból) dobtak 11 pontot. Szerencsére a Kosársuli is összekapart hetet, így maradt a megnyugtató előny (79-65). A visszaállt Drahos remek passzaiból a szegedi különítmény (Nyilas, Varga, Kukla) a végén megszórta magát. Igaz a vendégek sem tétlenkedtek - büntetőkből dobtak néhány pontot (88-73). Az utolsó két percben már csak vásárhelyi kosarak születtek, így 23 pontos győzelem (96-73) lett a vége.

EnterHód Vásárhelyi KS - MKB-Euroleasing Vasas 96-73 (22-13, 25-23, 25-18, 24-19)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Hódtói Sportcsarnok, 350 néző - vezette: dr. Varga, Vadász, Borgula

Kosársuli: DRAHOS 26/15, CZIBERE 14/9, Vas 4, MARINKOVIC 7, Gruda 8,

csere- KUKLA 11, Mócsai 6, NYILAS 11/3, Varga 4, Szilágyi 2, Vejinovics 3/3

dr. Elek András: "Gratulálok Utasi Gabinak a csapat remek felkészítéséhez! Nagyon örülök, hogy jó játékkal és győzelemmel zártuk a 2013. évi utolsó hazai meccsünket. Egy nagyon jó Vasast vertünk meg, magabiztosan, végig vezetve. Köszönjük nézőink egész éves kitartó támogatását."

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Újabb hatvan dolgozót vesznek fel

A SZEFO hódmezővásárhelyi üzemének fő tevékenysége áramelosztó készülékek és prémium minőségi kategóriájú divat termékek előállítása.
Vásárhelyi sportoló is van Magyarország legjobbjai között

Az 1993-as születésű vásárhelyi fiatalember évek óta kerékpározik, az egyik legdinamikusabban fejlődő sportágban. Folyamatosan jó helyezések kísérik sportpályafutását.
Április 16. - A holokauszt magyar áldozatainak emléknapja

A vásárhelyi zsinagóga órája mind a mai napig azt az időpontot, 10 óra 10 percet mutatja, amikor 1944. június 16-án elhurcoltak a városból 737 zsidó polgárt.

Majális 2024

Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.