
Miért lehet veszélyes a bálványimádás, a túlzott rajongás? Mik az ikonfestés titkai? Mi a szerepe a liturgiában? Egy ikon mitől műalkotás és mitől nem az?
Három izgalmas kérdéskör, amelyekre szeptember 30-án a Németh László Városi Könyvtár Vásárhelyi Esték sorozatának vendégeként a témában jártas pszichológus, ikonfestő és művészettörténész válaszol majd.
Második évadját kezdi hétfőn délután öt órakor a Vásárhelyi Esték sorozat, amelynek fényesi Tóth János a házigazdája. Három meghívott vendége pedig Szél Erzsébet pszichológus, Dr. Nagy Imre, művészettörténész, a Tornyai János Múzeum igazgatója, és Jószai Sándor ikonfestő.
A programszervezőként (valamint költőként, íróként) Budapesten is ismert házigazda hatvan percében az ikon történetét, szerepét, az ikonkészítés szabályait, a liturgiában és a képzőművészetben betöltött szerepét járják körbe, de egyúttal a környezet, a család felelősségét nézve, betekintést kaphatunk a bálványimádás, túlzott rajongás veszélyeibe is. Ezek az érdekes és izgalmas témákról, képekkel, szemléltető anyaggal gazdagon illusztrált műsorral várják a vásárhelyieket.