SportIndul a vásárhelyi Berei Béla a Világbajnokságon

2014. július 12., szombat
 
Indul a vásárhelyi Berei Béla a Világbajnokságon

Július 21-én utazik Berei Béla, a Máté Taekwondo és Hapkido Egyesület versenyzője a magyar válogatott tagjaként Bakuba a Taekwondo Kadet Világbajnokságra.

 

(Fotó id. Berei Béla)


Az egyik leglátványosabban fejlődő és mondjuk ki: az egyik legsikeresebb hódmezővásárhelyi sportoló, Berei Béla. A taekwondo sportág most 13 éves reménysége Máté Zsolt tanítványa.

Az elmúlt években a Vásárhelyi Hírek Sportrovatának folyamatosan témát ad dobogós helyezéseivel. Legutóbb februárban írtunk róla, amikor Mariborban a 7. Slovenia Open Nemzetközi Taekwondo Bajnokságon szintén a magyar válogatott tagjaként súlycsoportjában aranyérmes lett és a 73 benevezett versenyző közül ő nyerte el a Legjobb Kadet Fiú Versenyző különdíjat is.

A tucatnyi dobogós helyezése mellett érdemes megemlíteni, hogy tavaly nyáron negyedmagával Máté Zsolt edző vezetésével Dél Koreában a Kyung Hee Egyetem edzőtáborában vett részt. Hazaérkezése után néhány hétre Berei Béla ismét repülőre szállt, ugyanis a táborozás alatt mutatott teljesítménye alapján, egy nemzetközi csapat tagjaként meghívást kapott szintén Dél-Koreába, egy Nyílt Nemzetközi Gyermek Taekwondo Bajnokságra.

Most viszont nagy a tét, hiszen a Máté Zsolt tanítványa indul a magyar válogatott tagjaként az I. Kadet Világbajnokságon, amelyet július 24-27-e között rendeznek Azerbajdzsán fővárosában, Bakuban.

 

Mint azt Máté Zsolt edző elmondta, Berei Bélának a versenyt megelőző egy hónap folyamatos felkészüléssel telik. Az egyhetes budapesti edzőtábor volt a versenyre készülés első állomása, majd Máté Zsolt mester keze alatt folytatódott, végül a világbajnokságot megelőző héten a Tatai Olimpiai Központban a válogatott edzőjének irányításával ér majd véget a felkészülés.

 

A 13 éves és már 1. danos Berei Béla esélyeinek latolgatásával kapcsolatban, edzője Máté Zsolt nem bocsátkozott jóslásokba, de mint mondta, bár számukra ismeretlen ázsiai, amerikai illetve afrikai versenyzők lesznek az ellenfelei, kijelenthető, hogy a vásárhelyi fiú az európai mezőnyben minden tekintetben a legjobbak között van.

 

Olvassa el ezt is!

Fotóklub alakult Vásárhelyen

Fotóklub alakult Vásárhelyen

Július 10-én tartotta alakuló ülését Hódmezővásárhelyen a Lucien Hervé Kamera Klub. Várják az új tagokat, videó szekció és ifjúsági tagozat is indul. Képekkel!
Ismét lesznek kulturális kalandok és nagy élmények

Ismét lesznek kulturális kalandok és nagy élmények

Öt nyertes hódmezővásárhelyi általános iskola tervezheti a kirándulást Romániába, illetve Szerbiába.  Íme a nyertes iskolák!
Frissítve!
Alkotmányjogi panasz a Versenyképes Járások Program miatt

Alkotmányjogi panasz a Versenyképes Járások Program miatt

Márki-Zay Péter szerint egyértelmű politikai diszkrimináció történt nemcsak Hódmezővásárhellyel, hanem öt másik kisebb településsel szemben is.
Egy ismeretlen ismerős emlékére

Egy ismeretlen ismerős emlékére

Talán fel sem tűnt a neve, pedig a munkája eredményeként közel félévszázadon át a vásárhelyi és vonzáskörzete lakosai az egészségi állapotukról fontos információkat kaphattak.
 

És ezt már olvasta?

Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 32-33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
 
Tanévi menetrend 2025-2026
Tanévi menetrend 2025-2026 Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyi sportolókat méltattak
Vásárhelyi sportolókat méltattak A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
 
A Wenckheim-ügy újabb fejezete
A Wenckheim-ügy újabb fejezete A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.