Kék hírekIdős vásárhelyieket is kifosztottak

2016. február 15., hétfő
 
Idős vásárhelyieket is kifosztottak

Egy budapesti és egy gyulaházi férfi ellen javasol vádemelést a Szegedi Rendőrkapitányság. A gyanúsítottak 10 városban időskorúakat megtévesztve készpénzt, bankkártyát és ékszereket tulajdonítottak el.

 

 

Fotó: VH


A gyanú szerint két férfi magukat vízközmű-szolgáltató alkalmazottainak kiadva nemcsak szegedi, szolnoki, székesfehérvári, bábolnai, dunaújvárosi, veszprémi, jászberényi, zirci és budapesti, hanem hódmezővásárhelyi lakóingatlanokba is bejjutott 2014 októbere és 2015 májusa között. Az idős embereket megtévesztve a figyelmüket elterelték, majd aranyékszereket, készpénzt és bankkártyákat tulajdonítottak el. A gyanúsítottak közel 5 millió forint kárt okoztak az időskorúak sérelmére.

 

Mint arról a Vásárhelyi Hírekben beszámoltunk, a Szegedi Járási Ügyészség tavaly május végén indítványozta T. K. és T. J. gyanúsítottak előzetes letartóztatásának elrendelését, mivel az ügyészi álláspont szerint megalapozottan gyanúsíthatók azzal, hogy májusban két szegedi lakásba oly módon jutottak be, hogy magukat a vízközmű szolgáltató alkalmazottainak adták ki, majd az egyik esetben a sértettet személyi szabadságától is megfosztva, a másik esetben figyelmét elterelve 285 ezer forint, illetve 100 ezer forint összegű készpénzt hoztak el a helyszínről.

Ezt követően a gyanúsítottak átmentek Hódmezővásárhelyre, majd ott - bizonyíthatóan a déli órákban - azonos módszerrel, ugyancsak a sértett figyelmét elterelve hoztak el a sértett lakásából 120 ezer forintot.

 

Az előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottakkal szemben kifosztás bűntettének, készpénz-helyettesítő fizetési eszközzel visszaélés és lopás vétségének megalapozott gyanúja miatt javasol vádemelést a Szegedi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya. 

 
 
VH-CSMRFK
 

Olvassa el ezt is!

Elkészült a vásárhelyi Szakrendelő

Elkészült a vásárhelyi Szakrendelő

Február 19-én adják át a kórház rég várt szakrendelőjét, amely a 2005-ben bezárt épületét váltja ki. A véradó is ide került. Képekkel! 
110. Gazdabál Vásárhelyen

110. Gazdabál Vásárhelyen

A Gazdabál Hódmezővásárhely egyik legnagyobb múltú rendezvénye. Ezzel a mulatsággal avatták 1906. január 6-án az akkor elkészült Fekete Sas Szállót. Sok képpel!
A Sopron ellen a 7. helyért

A Sopron ellen a 7. helyért

Budafokon zárta a rájátszás második körét a Vásárhelyi Kosársuli. Egy bravúros győzelem esetén az 5. helyért játszhattak volna Borbáthék.
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban

Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban

2026-ban ismét 3 munkanapot helyeznek át, így hosszúhétvégékké egészítenek ki ünnepnapokat. Például a 2026-os év egy négynapos hosszúhétvégével fog kezdődni.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.