Kék hírekIdős asszony sérült meg a tűzben

2016. január 4., hétfő
 
Idős asszony sérült meg a tűzben

Csendesen telt a szilveszteri időszak a vásárhelyi tűzoltóknál. Máshol elektromos tűz, kéménytűz volt. Két autó és tanya is leégett. 

 

 

 

 

 

 

Újév napján egy elektromos hosszabbító gyulladt ki egy kisteleki társasházban. A helyi katasztrófavédelmi őrs egysége érkezett a helyszínre. A tűzoltók leválasztották a hálózatról a sérült vezetéket, majd átszellőztették az épületet.

 

Korom égett egy szegedi lakóház kéményében január elsején, a délutáni órákban. A szegedi hivatásos tűzoltók kéziszerszámokkal tisztították meg a kémény belső falát, melyből több mint egy vödörnyi izzó kormot távolítottak el. A lakóház falait hőkamerával vizsgálták át, majd felhívták a tulajdonos figyelmét a tüzelő-és fűtőberendezések átvizsgálására.

 

Január másodikán nem érkezett bejelentés a katasztrófavédelem szegedi főügyeletére. Viszont harmadikán délelőtt már kaptak riasztást, mert füst áramlott ki egy szegedi panelház egyik garázsából. A Hont Ferenc utcából érkezett a bejelentés, melyet követően a város hivatásos egységét riasztotta a műveletirányítási központ. A tűzoltók felfeszítették a garázs ajtaját, majd egy vízsugárral eloltották az ott tárolt személyautó motorterében keletkezett tüzet. A tűzesetben senki sem sérült meg.

 

Egy Balástya külterületén található tanya több helyisége is kigyulladt vasárnap délután. A földszintes lakóépület két szobája égett, a lángok a tetőszerkezetre is átterjedtek. A szegedi és a kisteleki hivatásos tűzoltók, valamint a balástyai önkéntes egység érkezett a helyszínre. Összesen tizenöt tűzoltó, három vízsugárral több mint négy órán keresztül dolgozott a tűz eloltásán. Az épületben egy gázpalack felrobbant, egy másikat pedig a tűzoltók vittek ki a házból. A tűzben egy idős asszony súlyos, életveszélyes égési sérüléseket szenvedett.  

 
 
VH-CSMKI
 

Olvassa el ezt is!

Emodzsik válthatják ki a jelszavakat

Emodzsik válthatják ki a jelszavakat

Az új megoldás neve GOTPass, egyszerűen megjegyezhető elemekből álló jelrendszer, amely biztonságos lenne.
Új kézbe kerül az elhíresült lízingcég

Új kézbe kerül az elhíresült lízingcég

Remélhetőleg a tulajdonosváltás nem fogja érinteni a folyamatban lévő elszámolásokat és a peres ügyeket, amelyek vásárhelyiek százait is érintik.
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 3. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.