Kultúra, oktatásIdén még többen jelentkeztek a vásárhelyi karra

2015. augusztus 26., szerda
 
Idén még többen jelentkeztek a vásárhelyi karra

Kiemelkedően jól rajtol idén a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának első évfolyama.

 

 

Fotó: VH

 

 

Nyilvánosságra hozták a www.felvi.hu oldalon szerda délután az idei felsőoktatási pótfelvételi ponthatárait. Eldőlt, hogy a csaknem 8200 pótfelvételiző közül kik kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben.

 

Ezzel kialakult a hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Kar első évfolyama is, amely idén is a két szak nappali és levelező szakos hallgatóiból, illetve az (egyre nagyobb érdeklődést kiváltó) felsőoktatási szakképzésre felvettekből áll. Összesen 163 hallgató és családja kapott meghívót az augusztus 31-én 14 órakor kezdődő ünnepélyes tanévnyitóra.

Dr. Horváth József dékán, a Vásárhelyi Hírek megkeresésére elmondta, a jelentkezők és felvettek növekvő száma éppen ellentétes a magyarországi tendenciának. Az utóbbi három év alatt 47 százalékkal nőtt a Mezőgazdasági Karra jelentkezők száma. Indul mindkét BSc szak – a vadgazda és a mezőgazdasági mérnök szak és elindulnak a meghirdetett felsőoktatási szakképzések (FOSZ) is. A felvettek 60%-a BSc-re, 40%-uk FOSZ-ra jutott be, mondta a dékán.

Mint mondta, külön öröm számára, hogy a vásárhely kar régóta dédelgetett álma is megvalósul szeptembertől, hiszen elindul az angolnyelvű mezőgazdasági mérnök képzés, amelyre idén hat külföldi diák nyert felvételt. Kínából, Mongóliából 4 fiú és egy lány, valamint Tunéziából egy lány kezdi tanulmányait Hódmezővásárhelyen.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

A vásárhelyi szakképzők is új fenntartóval folytatják

A vásárhelyi szakképzők is új fenntartóval folytatják

Néhány részlettől eltekintve, minden készen áll a tanévkezdésre a szakképző intézményekben. Több újdonság lesz szeptembertől. A teljes képzési paletta listájával!
Óriási Scooter bulival indított az idei SZIN

Óriási Scooter bulival indított az idei SZIN

Napsütéssel és fergeteges koncertekkel elrajtolt a hatnapos Szegedi Ifjúsági Napok. Már hétfőn több mint 15 ezren buliztak a SZIN-en.
Pláza épülhet az Aldi mellett

Pláza épülhet az Aldi mellett

A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A gondatlanság sok pénzbe kerülhet

A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 26. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó volt a Mezőgazdasági Karon Az Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 70. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülésén összesen 37 végzett hallgató kapta meg diplomáját.
 
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre
Újabb vásárhelyi polihisztor távozott örökre Életében fontos szerepe volt szűkebb pátriájának a történelme, kultúrája. Szívügye volt az ö-zős nyelvjárás életben tartása, megörökítése.
 
Díszközgyűlés kitüntetésekkel
Díszközgyűlés kitüntetésekkel A Semmelweis-Napi díszközgyűlésen nyolcan vehettek át városi kitüntetést a városháza dísztermében.
 
Szóváltás késeléssel
Szóváltás késeléssel Egy szóváltást követően megszúrta hozzátartozóit egy szerb férfi egy pékségben június 30-án, egyikük életveszélyesen megsérült.
 
A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.