SportIdegenben nyert a Kosársuli

2023. február 6., hétfő

Idegenben nyert a Kosársuli

Február 5-én este a Pénzügyőr vendégeként lépett pályára a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 19. fordulójában.

Vuk Pavlovic együttese remekül játszott, és az első kör, azaz szeptember 23-a óta először tudott idegenben meccset nyerni a bajnokságban.

Karsai és Kass nélkül, viszont jó előjelekkel és hangulatban kezdhette a Kosársuli a találkozót. Egyrészt az U20-asok fontos győzelmet arattak, másrészt a felnőttek az előző két mérkőzésüket megnyerték, októberben pedig könnyedén, 76-62-re múlták felül a Pénzügyőrt. Dr. Bagi Melinda csapata az utóbbi hetekben remekül teljesített és ugyanolyan mérleggel (7-8) vághatott neki a meccsnek, mint a Kosársuli.

Ennek ellenére majdhogynem egy pillanatig sem volt kérdés, hogy ki hagyja el győztesen a parkettet: a vásárhelyiek rajt-cél győzelmet arattak, végig vezettek és magabiztos sikert arattak. Kelemen közelije kezdte a pontgyártást, majd az ötödik percben, Borbáth kettesénél már nyolc pont volt az előny (6-14), időt is kellett kérniük a hazaiaknak. Ez sem segített, hiszen Bálint, majd a Varga testvérek növelték a különbséget, Kelemen triplája a negyed végén pedig a legjobbkor jött, hiszen tizenöt fölé tolta a különbséget. A 30-16-os Kosársuli-vezetéssel záruló első negyed az egyik legjobb játékrész volt a szezonban a vásárhelyi együttestől, támadásban és védekezésben is minden működött, ráadásul Kruzslicz Alex személyében újabb saját nevelésű fiatal tehetség debütált a csapatban.

A második negyed elején triplákkal jött kicsit közelebb a Pénzügyőr, ám a negyed közepén a remekül játszó Balogh hármasa egy 9-0-s rohamot kezdett el, amely során Kruzslicz is eredményes volt. Bálint kosaránál a húsz pontot is átlépte az előny (24-45, 17. perc), a félidőben pedig tizennyolccal vezetett a Kosársuli (29-47).

Lepattanózásban, asszisztokban és az egyéni mutatókban is a hazaiak fölé nőtt a Kosársuli, ráadásul a Pénzügyőr jóval több labdát adott el, ami a harmadik negyed elején végleg megbosszulta magát. Bálint és Varga Ákos vezetésével ismét 9-0-s sorozat jött össze (56-29-es vásárhelyi előnynél kért időt ismét dr. Bagi Melinda), majd Varga Zalán triplájánál már a harmincat súrolta a különbség. A kiváló védekezést nem tudták feltörni a fehér mezesek, így ekkor már lényegében csak egy kérdés maradt: mekkora lesz a különbség a lefújáskor.

A zárónegyed elején Pinnyey és Varga Ákos is elsüllyesztett egy-egy hármast, kialakítva az addigi legnagyobb különbséget (40-70, 33. perc), és bár innen Barócsi és Széphelyi jóvoltából nagy hajrát produkált a Pénzügyőr, ez mindössze az eredmény kozmetikázására volt elég. Az utolsó percekben a fiatalok is több játéklehetőséget kaptak, így mondhatjuk, hogy igazi csapatmunkával jött össze a 77-65-ös siker. A legtöbb pontot Bálint dobta a meccsen (19), míg a legeredményesebb a 15 pontig, 9 asszisztig és 6 lepattanóig jutó Varga Ákos lett.

Valóban megtört a jég, és bízhatunk abban, hogy ez az idegenbeli győzelem a folytatáshoz, az alapszakasz hátralévő részére és remélhetőleg majd a felsőházi rájátszásra is nagy energiákat ad a csapatnak.

NB I/B Zöld csoport, 19. forduló:

Pénzügyőr SE - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 65-77 (16-30, 13-17, 9-17, 27-13)

Budapest, CAMUGO SportLab. Vezette: Hervay, Varga-Záray, dr. Németh

Pénzügyőr: Koflanovics 1, Kovács 6, Hajnal 3/3, Kerkai 10/3, Barócsi 15
Cserék: Széphelyi 15/9, Baranyi 4, dr. Szekeres 4, Szentirmai 4, Horváth 3/3, Nemes -, Nyikos -
Vezetőedző: dr. Bagi Melinda

Kosársuli: Varga Á. 15/9, Borbáth 4, Balogh 13/9, Varga Z. 10/3, Kelemen 7/3
Cserék: Bálint 19/3, Pinnyey 7/3, Kruzslicz 2, Bősz -, Megyesi -, Utasi -
Vezetőedző: Vuk Pavlovic

Vuk Pavlovic: "Megtört a jég, örülök, hogy hosszú idő után sikerült nyernünk idegenben. Nagy energiákat mozgósítottunk védekezésben, abból pedig jöttek a gyorsindítások és a jó támadások. A mi akaratunk érvényesült, járt a labda, amiből sok helyzetetünk volt. A negyedik negyedre elfáradtunk és belealudtunk a meccsbe, ezáltal nem tudtuk komfortzónán kívül tartani a Pénzügyőrt, akik extra negyedik negyedet produkáltak. További sok sikert kívánok nekik!'

A tabellán ötödik, de már a negyedik Tiszaújvárossal azonos mérleggel álló Kosársuli február 10-én a Bonyhád elleni hazai meccsel folytatja a szezont.

Egy éve hunyt el Héjja Antal

Most egy esztendeje, hogy 67 éves korában súlyos betegsége következtében elhunyt Héjja Antal, a hódmezővásárhelyi atlétikai élet nagy doyenje.
Súlyos frontális baleset Vásárhely határában

Az ütközés következtében a személyautó az árokba csapódott. Az egyik sérültet csak feszítő-vágóval tudták kiszabadítani az összetört személyautóból. Képekkel.
Ennivaló receptjeink - Farsangi fánkok

Itt az ideje a farsangi fánksütésnek. Ha nincs idő a kelesztéshez, jól jöhet ez a két villámgyors recept. Az egyszerű sok esetben nagyszerű!
Családi események Hódmezővásárhelyen 2023

2023. 17. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Kampánystart
Kampánystart Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!