SportHiányzott egy kis plusz

2014. november 25., kedd

Hiányzott egy kis plusz

Az elmúlt fordulókban mutatott javuló és eredményes játék után a HLKC felnőtt csapata győzelmi célokkal készült a KSI elleni meccsre, még akkor is, ha tudták, hogy a fiatal akadémisták ellen nem lesz sétagalopp a mérkőzés.

Előzetes várakozásaik hamar beigazolódtak, hiszen a vásárhelyi kézis lányok egy roppant masszív, dinamikus ellenféllel csaptak össze, akik ellen nem igen találták az ellenszert.  Mindemellett sajnos sok technikai hiba is csúszott a játékukba, ennek köszönhetően sokáig csak üldözték ellenfelüket, de a 27. percben végre sikerült átvenni a vezetést (16-15), ezután azonban 3 perc rövidzárlatnak köszönhetően a HLKC egy-gólos hátránnyal vonult az öltözőbe.

A második félidőben felváltva estek a gólok, a vásárhelyieket Németh, Rozmann, Juhász és Tószegi góljai tartották mérkőzésben, de az igazi átütőerő hiányzott a játékukból. Hullámvasútban érezhették magunkat, hiszen hol az egyik, hol a másik csapat produkált 2-3 gólos időszakokat, aztán a 45. perc környékén a KSI 4 góllal meglépett (24-28). Németh vezérletével huszáros hajrát nyitott a HLKC, és a meccs hajrájában már náluk volt az előny (58. perc – 34-32), de nem sikerült megtartani, így fájó, de igazságosnak mondható pontosztozkodás lett a vége.

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt kézilabda bajnokság – 9. forduló

Hódmezővásárhelyi LKC – KSI 34-34 (17-18)

Hódmezővásárhely – 200 néző

Játékvezetők: Horváth Zoltán, Simó András
Versenybíró: Juhász István
HLKC: Kothencz – Hegyi D. 1, Tószegi 7, Juhász 6, Németh 10, Rozmann 8, Miklós, Cs: Balogh (k), Krumesz, Szabó, Bálint, Becsei 2, Blaskovics, Kandó, Fürcht
Edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn: “Megpróbáltuk felvenni a kesztyűt a fiatal tehetségekből álló KSI ellen. Nagy hullámvölgyeket és hegyeket éltünk meg a mérkőzés során. Egy pici plusz kellett volna, hogy a nehéz szakaszokon jobban átlendüljön a csapat.”

Junior mérkőzés
A fiatal vásárhelyi csapat a kezdeti megilletődöttség után fokozatosan zárkózott, majd átvette a vezetést is. Végig szoros, jó meccset vívott a két csapat, melyet Klemm Kata időn-túli szabaddobásával megérdemelten nyertek meg, és tartották itthon a két pontot a tavalyi ezüstérmes budapesti csapat ellen.

NBII Dél-Kelet csoport női junior kézilabda bajnokság – 9. forduló

Hódmezővásárhelyi LKC – KSI  27-26 (14-13)

Hódmezővásárhely – 100 néző
HLKC: Balogh – Blaskovics 1, Klemm 11, Földesi 6, Fürcht 1, Becsei 2, Kandó 4, Cs: Bánfi (k), Farkas, Szabó, Molnár, Kovács, Bálint 2
Edző: Beslin Anikó

Beslin Anikó edző: „Gratulálok a lányoknak, ez igazi csapatmunka volt. Vesztes helyzetből álltunk fel, és arattunk meglepetés, de megérdemelt győzelmet!”

Nem jár óvodába - nem jár családi pótlék

A kormány jövő szeptembertől az óvodalátogatáshoz fogja kötni a családi pótlék folyósítását. A szülő kérhet felmentést a kötelező óvodalátogatás alól.
Kettős ünnep jó árakkal, ingyen vetítéssel

Hódmezővásárhelyen az Expert Műszaki Raktáráruház Erzsébeti úti üzlete és a Mozaik Mozi közös akciójában VIP belépőt nyerhetnek a moziba. Plusz a fődíj, egy tablet.
Választás 2024 - Grezsa István

Április 11-én délután Hódmezővásárhelyen bejelentették, hogy Grezsa István indul a Fidesz-KDNP színeiben polgármesterjelöltként.
Késsel támadt egy lányra Vásárhelyen

A Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság munkatársai őrizetbe vették a napok óta keresett 35 év körüli agresszív nőt, aki több személyt inzultált a városban.