SportHárom ponttal gazdagodott a HFC

2020. november 9., hétfő

Három ponttal gazdagodott a HFC

A Hódmezővásárhelyi FC NB III-as csapata Monoron lépett pályára november 8-án. A keretben több hiányzó is akadt és emberhátrányba is kerültek.

Amilyen rosszul kezdődött, olyan jól végződött a Hódmezővásárhelyi FC monori túrája. A kezdő sípszó után ugyanis alig telt el néhány másodperc és máris büntetőhöz jutottak a hazaiak, amit Farkas Ádám értékesíteni is tudott.

A gyorsan bekapott gól azonban szerencsére nem vágta földhöz a vásárhelyieket, inkább még nagyobb küzdelemre sarkallta a csapatot. Ennek pedig meg is lett az eredménye. Bő negyedóra után egy szabadrúgást végezhettünk el, amelybe az egyik monori kézzel nyúlt bele a tizenhatoson belül, jogosan jöhetett egy újabb büntető, amit Bata Kristóf értékesített magabiztosan. A folytatásban is harcos volt a csapat, a fordítás pedig a legjobbkor, közvetlen a szünet előtt jött. Mezei Olivér húzott el a szélen és sikerült beadnia a labdát, amire Tóth József érkezett remek ütemben és fejjel a kapuba továbbította a játékszert.

A fordulás után megpróbált magasabb fokozatra kapcsolni a Monor, de jól állták a sarat a fiúk, 20 percnyi játék után azonban a hazaiaknak is sikerült akcióból egyenlíteniük. Néhány perccel később pedig úgy tűnt komoly bajba kerülhetünk, Tapiska Géza kapta meg második sárgáját, így majd fél órával a vége előtt emberhátrányba kerültünk. Hasonló helyzetben azonban már bizonyított korábban is a csapat, a küzdés és a hit pedig nem hagyta el a fiúkat. Bő 5 perccel a kiállítás után, emberhátrányban, Pleszkán Tibor góljával sikerült ismét magunkhoz ragadni az előnyt. A Monor nagyon hajtott, a kontráink azonban remekül működtek – az utolsó 10 percben egy alkalommal akár újabb büntetőhöz is juthattunk volna, de Takács Ákos sípja néma maradt. A küzdésnek azonban így is három pont lett az eredménye.

A mérkőzésen első NB-s felnőtt mérkőzésén klubunk 17 éves tehetsége, Becsek Bendegúz is pályára lépett és 10 perc is elég volt neki arra, hogy olykor megkavarja a hazaiak védelmét, jól sikerült a bemutatkozása.

NB III Közép csoport, 17. forduló

Monor – Hódmezővásárhelyi FC 2-3 (1-2)

HFC: Kandó, Zahorán, Tóth, Huszár, Tapiska, Orovecz, Bata, Mezei, Ludánszki, Katona, Pleszkán
Csere: Weszelovszky, Gyüre, Darida, Becsek, Bartyik, Rau
Edző: Kandó Róbert

Gólszerzők: Farkas, Oliveira illetve Bata, Tóth, Pleszkán
Kiállítva: Tapiska

Nyilatkozat: „Gratulálok a csapatnak. Úgy érzem, hogy a srácok egyre inkább bíznak azokban a dolgokban, amelyekről az elmúlt hetekben beszélünk. A mai győzelmünk hűen tükrözi, hogy a hitnek, a lelkesedésnek és az ehhez társuló jó játéknak meglesz az eredménye. Bízunk abban, hogy a folytatásban is sikeresek leszünk.”

VH-Szeri Csaba

Sokmilliós károkat okoznak az inváziós növényfajok

Az élőhelyek megőrzése és az őshonos fajok védelme mellett a lakosság egészségügyi állapota szempontjából is fontos feladat az agresszíven terjedő özönnövények visszaszorítása.
Háromszáz oldalas kötet Tornyairól

Nagy Imre, Nátyi Róbert és Tóth Károly művészettörténészek hat írásban foglalják össze Tornyai életművét, amelyhez hatalmas mennyiségű fotóanyag kapcsolódik.
Frissdiplomások esélyei

A megkérdezettek nagy része egy ígéretes munkáért hajlandó lenne elköltözni: többségük inkább külföldre menne, kicsit kevesebben az országon belül költöznének.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2020. 52. hét

"Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."