KözéletHárman összesen 275 évesek

2013. július 10., szerda
 
Hárman összesen 275 évesek

Két 90 éves és egy 95 éves hódmezővásárhelyi lakost köszöntöttek a napokban. Mindhárman egész életükben a városban éltek.

 

 

 

 

90. születésnapján köszöntötték Székely Sándor, hódmezővásárhelyi lakost, aki 1923. július 9-én született, szülőháza a Klauzál utca 140. szám alatt volt. Az '50-es években rendőrként dolgozott, majd közlekedési rendőrként. Később az iparvállalatnál és a kórházban gépkocsivezető volt. Végül a Füst Sándor TSZ-ből ment nyugdíjba, közel ötven év szolgálat után, amely során mindig a közlekedés különböző területein dolgozott.

 

90. születésnapja alkalmából Dr. Ónodi-Szűcs Gyulát, a Polgármesteri Hivatal Lakosságszolgálati Irodájának munkatársa köszöntötte, és adta át a város ajándékát.

 

A napokban töltötte be 95. életévét Balázs Józsefné, Zrínyi Miklós utca 18. szám alatti lakos, akit Antal István, a Polgármesteri Hivatal Lakosságszolgálati Irodájának vezetője köszöntött.  Balázs Józsefné 1918. július 5-én született, tősgyökeres hódmezővásárhelyi családba. Két gyermeke, három unokája és két dédunokája van.

 

Olvassa el ezt is!

Gyorsulhat a határforgalom

Gyorsulhat a határforgalom

A Röszkei Határátkelőn két-két ki- és belépőoldali, az uniós ellenőrzési szabályoknak megfelelő személyforgalmi sávval egészült ki.
Súlyos sebeket okoz a kaukázusi medvetalp

Súlyos sebeket okoz a kaukázusi medvetalp

Németországban már évi 10-15 ezer ilyen égési sérülést regisztrálnak. Már nálunk is megjelent a parlagfűnél is veszélyesebb gyomnövény, amely éget és vakít. A Tisza környéki területeken gyakoribb lehet az előfordulása.

Ismét elmaradt a győzelem

Ismét elmaradt a győzelem

A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 3. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat
600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
 
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Az 1943. évi szovjet támadás évfordulóján január 12-én koszorúzás volt a Hősök terén álló második világháborús emlékműnél.