Kiemelt jelentőségűvé nyilvánította a kormányablakok kialakításával kapcsolatos hatósági eljárásokat a kormány, az előkészítés koordinációját pedig helyben a kormánymegbízottakra bízta – ez a lényege egy most megjelent kormányrendeletnek.
A Magyar Közlönyben közzétett jogszabály melléklete tartalmazza mindazon települések listáját is, ahol 2014-ben már egyablakos ügyintézéssel fogadják az ügyfeleket. Csongrád megyében 17 kormányablak lesz, ahol egy helyen lehet számos hatósági ügyet elintézni.
A Csongrád megyei Kormányhivataltól kapott tájékoztatás szerint, Szegeden, illetve vonzáskörzetében 6 új kormányablak nyílik, köztük az egyik a vasútállomáson.
A Hódmezővásárhely Járásban Mindszenten pedig „átköltözik” az okmányirodai feladat egy új helyszínre, ahol kormányablakot alakítanak ki: a Köztársaság tér 6. szám alatt, egy volt bankhelyiségben. Szintén hamarosan költözik a Hódmezővásárhelyi Polgármesteri Hivatalból is az okmányiroda és a kormányablak a Kálvin tér 4. szám alatti, volt Zeneiskola épületébe.
A Vásárhelyi Hírek megkeresésére a Csongrád Megyei Kormányhivatalban elmondták, a megvalósítás az egész ország területén egy időben, párhuzamosan zajlik majd, részben uniós, részben hazai források felhasználásával. Így, a vásárhelyi költözés időpontja a pályázatok most zajló elbírálási folyamatától függ. A megyei kormányhivatalok tevékenységét a Közigazgatási és Igazságügyi Hivatal koordinálja.
Mint ismeretes, a tervek szerint a volt Péczely Attila Zeneiskola épületébe beköltözik a Járási Hivatal is. Ehhez hozzájárult a vásárhelyi közgyűlés, amely térítésmentes használatra adta a 2011 őszétől üresen álló Kálvin téri épületet.
Az impozáns, eklektikus és reneszánsz jegyeket hordozó középület eredetileg a zsidó hitközség székháza volt. 1893-ban kezdték építeni Petrecz Pál tervei szerint. Benne a hitéleti helyiségek mellett 1894-ben nyílt meg a Központi szálloda, ám a helybeliek inkább "zsidó kávéháznak" nevezték. Az épület, az Izraelita Nőegylet rendezésében, számos jelentős kulturális eseménynek adott helyet. Előadást tartott benne József Attila, Hont Ferenc, Ascher Oszkár stb. A zsidóság deportálása után leventeotthon, majd 1945 után egy ideig a MADISZ működött benne. 1957-től 54 éven át szolgálta a hódmezővásárhelyi zenei oktatást.