Kultúra, oktatásFormálódik a térségben egyedülálló természettudományi labor

2013. április 17., szerda
 
Formálódik a térségben egyedülálló természettudományi labor

Április 17-én délben 7 település 11 általános iskolájának képviselői találkoztak a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnázium és Általános Iskolában, hogy megállapodjanak a majd megépülő Gyula József Természettudományi Műhely látogatásának ütemezésében, a közös tananyag kifejlesztésében és a szakmai továbbképzések menetrendjében.

 

 

Megírtuk, tavaly decemberben Hódmezővásárhely Megye Jogú Város Önkormányzata az Új Széchenyi Terv keretében ’Természettudományi laboratórium kiépítése a Németh László Gimnáziumban’ elnevezésű projektre 325 millió 412 ezer forint támogatást nyert.

 

A pályázatból nagyrészt tárgyi eszközök beszerzését, beüzemelését, a labor kialakítását finanszírozzák. A vásárhelyi állami tanintézmények és a Kertvárosi Katolikus Általános Iskola mellett, az algyői Fehér Ignác Általános Iskola, a békéssámsoni Községi Általános Iskola, a földeáki Návay Lajos Általános Iskola, a székkutasi Gregus Máté Általános Iskola, a maroslelei általános iskola diákjai kapnak a laboratóriumban az elméleti mellett, gyakorlati képzést a természettudományos témákból.

 

A 2013/2014-es tanévben iskolánként egy-egy alkalommal 36 tanulóval, 5x6 tanóra áll rendelkezésre a természettudományi laborban. Az órát tartó szaktanárok 90-120 órás akkreditált továbbképzésen vesznek részt.

A pályázat a partneriskolákból érkező diákok és tanáraik utazásait és étkezéseit is megtéríti,

A laboratórium névadója Gyulai József akadémikus, Széchenyi-díjas fizikus, Hódmezővásárhely díszpolgára.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Jó felkészülés jó helyezések

Jó felkészülés jó helyezések

Remek eredmények születtek az Országos Rövidpályás Vidékbajnokságon: 16 érmes helyezés, Süli Ákos 50 m hátúszásban Magyarország Rövidpályás Vidékbajnoka lett.
Ötszázan kezdik az első osztályt Vásárhely és térségében

Ötszázan kezdik az első osztályt Vásárhely és térségében

A vásárhelyi tankerületben a Németh Lászlóba jelentkeztek a legtöbben. Maximum 27 fős létszámmal indulhatnak az első osztályok iskolánként kettő illetve három.
Magyar Péter Vásárhelyen

Magyar Péter Vásárhelyen

Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
A negyedik negyedre elfogyott az erő

A negyedik negyedre elfogyott az erő

Saša Vejinović csapatának lehetősége volt, hogy megtartsa az esélyét a felsőházi rájátszásra, ám sok hibával játszott, és végül 20 pontos vereséget szenvedett.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.