BulvárFel kell készülni - Nem ússzuk meg járvány nélkül

2018. január 30., kedd
 
Fel kell készülni - Nem ússzuk meg járvány nélkül

Csongrád megyében egy hét alatt 28 százalékkal nőtt az influenzás megbetegedés gyanújával orvoshoz fordult lakosok száma.


 

 

 

 

 

 

 

 

A jelentős változás ellenére, még nem kell látogatási tilalmat elrendelni a megye egészségügyi intézményeiben, mint például Fejét megyében.

Az ÁNTSZ szerint a figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentései alapján végzett becslés során az országban január 15 - 21. között az előző hetinél 32,7%-kal több, azaz 16 850 fő fordult az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz. A morbiditás 171,4%ooo-nek bizonyult, meghaladta a járványküszöböt.

 

A 2018. év harmadik hetében három megye kivételével nőtt az influenzaszerű megbetegedés miatt orvoshoz fordulók gyakorisága az előző héthez viszonyítva. A 100 000 lakosra jutó orvoshoz fordult betegek száma Pest (303) és Fejér megyében (265), valamint a fővárosban (251) volt a legmagasabb, Csongrád (33) Borsod-Abaúj-Zemplén (39) és Nógrád (44) megyében a legalacsonyabb.

 

A betegek 26,6%-a gyermek, 33,3%-a 15-34 éves fiatal felnőtt volt. A 35-59 évesek korcsoportjába tartozott a betegek 28,1%-a, 12,0% pedig a 60 éven felüliek közül került ki. A harmadik naptári héten a 100 000 azonos korcsoportba tartozó lakosra jutó megbetegedések száma a 3-5 és a 6-9 évesek körében volt a legmagasabb (377, illetve 310). Ezt követte a 10-14 évesek (280) és  a 15-24 évesek érintettsége (264).

 

Az harmadik naptári héten összesen 52 influenza-gyanús betegtől érkezett vizsgálati anyag az Országos Közegészségügyi Intézet, Légúti Vírus Osztályára, ahol 19 influenza B és egy influenza A vírust azonosítottak.

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Hapkido - az irányított erő művészete

Hapkido - az irányított erő művészete

A vásárhelyi Hwarang-do Sportegyesület is tagja a Tradicionális Hapkido Szövetségnek, amely január 28-án dan vizsgát tartott Hódmezővásárhelyen.
Vádemelés a brutális vásárhelyi kocsmai verekedés ügyében

Vádemelés a brutális vásárhelyi kocsmai verekedés ügyében

A szóváltás során a vádlott lefejelte, majd egy baseball ütővel, több alkalommal a felsőtestén megütötte, ruhájánál fogva nekicsapta a ház falának.
A szépségipar vásárhelyi díjazottjai

A szépségipar vásárhelyi díjazottjai

Balatonfüreden rendezték meg a Magyar Fodrász-Kozmetikus-Körmös Egyesület és Balatonfüred Önkormányzatának közös szervezésében a 67. Magyar Bajnokságot.
A Sopron ellen a 7. helyért

A Sopron ellen a 7. helyért

Budafokon zárta a rájátszás második körét a Vásárhelyi Kosársuli. Egy bravúros győzelem esetén az 5. helyért játszhattak volna Borbáthék.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én
Ünnepi megemlékezések Vásárhelyen június 4-én A Trianoni békediktátum aláírásának 105. évfordulóján, a Nemzeti Összetartozás Napján megemlékezéseket tartottak Hódmezővásárhelyen.
 
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat
Jövő tavaszra halasztották az Alföldi Állattenyésztési Napokat Bár a járvány nem terjedt tovább, a szervezők döntése alapján a kiállítást az idén már nem pótolják.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 19. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz
Súlyos, életveszélyes sérülést okozott a tűz Két embert kellett kórházba szállítani, miután szombaton a Paperében lévő egyik kiskertben a zöldhulladék-égetés során elszabadultak a lángok.
 
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás
A hódmezővásárhelyi leventékről nyílt kiállítás A hódmezővásárhelyi leventék kálváriájáról nyílt Szebb jövő helyett háború, halál, fogság és megbélyegzés címmel kiállítás a Tornyai János Múzeumban.
 
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást
Civil és sportszervezetek kaptak támogatást Hódmezővásárhely Önkormányzata idén is több, mint 35 millió forinttal támogatja a helyi egyesületek működését.
 
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média
Az év online diákmédiuma lett a vásárhelyi Liszt média Az Országos Ifjúsági Sajtófesztivál a fiatal újságírók és rádiósok legnagyobb éves találkozója. Idén is díjazták a legjobb diákújságírókat.