GazdaságEU-s támogatásból fejlesztik a vásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskolát

2019. május 31., péntek
 
EU-s támogatásból fejlesztik a vásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskolát

A Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ 150 millió forint Európai Uniós támogatásból fejleszti a Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskolát, amelyet a Széchenyi 2020 program részeként, az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programban nyert el.

 

 

 

 

 

A beruházás eredményeként a tankerületi központ a Hódmezővásárhelyi Klauzál Gábor Általános Iskola mindkét telephelyét a városban. Az iskola Klauzál és Nádor utcai épületei megjelenésben és műszaki tartalomban is megváltoznak.

 

A tankerületi központ a pályázat segítségével, mindkét telephelyén megújítja a tetőzetet, továbbá kifestik a tantermeket, felújítják a padlóburkolatot és mintegy 36 új beltéri ajtót kicserélnek.

 

A Hódmezővásárhelyi Tankerületi Központ közleménye szerint a kivitelezési munkálatok előreláthatóan idén június elejétől októberéig tartanak. A felújítás időszaka alatt a diákok elhelyezésére és az oktatás zavartalan működésére kiemelt figyelmet fordítanak.


 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Arany minősítés - fesztiváldíj

Arany minősítés - fesztiváldíj

Ismét a vásárhelyi néptánc hírnevét öregbítették a Székesfehérváron rendezett Gyermek és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Fesztiválján elért eredmények.
Vásárhelyi dobogós helyezés a Diákolimpia döntőjén

Vásárhelyi dobogós helyezés a Diákolimpia döntőjén

Az elmúlt évek érmes helyezései jelzik, hogy az atlétikai sportokat választó vásárhelyi diákok és a HÓDIÁK SE atlétái számára sem ismeretlen a döntő helyszíne.
Újabb fejlemények kastély ügyben

Újabb fejlemények kastély ügyben

A működtetést a szabadkígyósi és a békéscsabai önkormányzatokkal közösen valósítanák meg; megírták Lázár János építési és közlekedési miniszternek.
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
 

És ezt már olvasta?

Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.
 
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 23. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.