GazdaságErre pályázhatnak a tanyán élők

2014. február 9., vasárnap
 
Erre pályázhatnak a tanyán élők

Megjelent a Magyar Közlönyben, mire ad pénzt az állam. Azoknak érdemes keresgélni, akik tanyán, mezőgazdaságból élnek.

 

 


Hódmezővásárhely környékén mintegy 300, Mártély, Mindszent, Székkutas környékén kb. 130-150 tanya tulajdonosát érintheti, hogy február 7-től már lehet pályázni a tanyagazdaságok fejlesztésére, valamint villamosítására.

Ennek aránya a beruházás 75-90 százaléka lehet, a támogatás legmagasabb összegét a mindenkori pályázati kiírások tartalmazzák majd - a vidékfejlesztési miniszter erről szóló rendelete a legutóbbi Magyar Közlönyben jelent meg.

A lakóépület felújítása, gépek- és szaporítóanyagok vásárlása, és az állatállomány kialakítása, bővítése tartozik - egyebek mellett - a támogatandó körbe. A tanyaépület villamosítása olyan eszközzel történhet, amely legfeljebb 3,5 kilowatt teljesítményű, viszont támogatás jár a belső hálózat kialakítására is.

Az igényelhet támogatást, aki életvitelszerűen él a tanyán, az elmúlt három évben a bevételének több mint fele mezőgazdasági tevékenységből származott, és ennek az éves átlaga nem lépte túl a nettó 8 millió forintot.

A felhívásokat a Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet teszi közzé, és oda kell benyújtani a pályázatokat is. Egy pályázó csak egy pályázatot nyújthat be.

A nyertesekkel a vidékfejlesztési miniszter köt szerződést. Az elnyert támogatás feléig előleg igényelhető.

 

Pályázati felhívás - tanyagazdaságok fejlesztése ITT!

 

Pályázati felhívás - tanyák áramellátása ITT!.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Újra indul a tanyafejlesztési pályázat

 

 

Olvassa el ezt is!

Pontatlanok az élelmiszercímkéken feltüntetett kalóriaértékek

Pontatlanok az élelmiszercímkéken feltüntetett kalóriaértékek

A jelenleg használt kalóriaszámítási módszer nem veszi figyelembe, hogy a bevitt kalóriamennyiség bizonyos hányada magára az emésztésre megy el, míg egy részét a bélbaktériumok lopják el.
Sikeresen befejeződött a Földet a Gazdáknak Program

Sikeresen befejeződött a Földet a Gazdáknak Program

Egyedülállónak nevezte a Földet a Gazdáknak Programot a vidékfejlesztési miniszter, majd emlékeztetett: a kormányzat célja az agrárközéposztály megerősítése.
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter

A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 

És ezt már olvasta?

Traktortól az arcfestésig
Traktortól az arcfestésig Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
 
Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.