SportÉrmes szezonkezdés a taekwondosoknál

2016. szeptember 19., hétfő
 
Érmes szezonkezdés a taekwondosoknál

A Varsóban rendezett, kétnapos nyílt lengyel versenyen a magyar taekwondosok ismét letették névjegyüket. Gadácsi Dorottya és Patakfalvy Luca arany-, Molnár Bendegúz ezüst-, Egyházas András és Berei Béla bronzérmesként zárt.

 

 

 

 

 


A junior világbajnokság szempontjából fontos felkészülési állomás volt a G1-es besorolású, hétvégi verseny a magyar fiatalok számára, míg a felnőtteknek a rutinszerzést szolgálta a varsói megmérettetés. A szeptember 17-18-án a 23. alkalommal megrendezett Polish Open-en a nemzeti válogatottakkal együtt 271 csapat 845 versenyzője mérte össze tudását.

 

 

A junior, 63 kg-ba 30 versenyző nevezett, köztük a magyar válogatott tagjaként Berei Béla. Dán, litván majd belorusz ellenfeleit magabiztosan legyőzve jutott az elődöntőbe, ahol egy olyan belga sportolóval került szembe, aki az idén már két nagy versenyt is megnyert.

Berei Béla a 2. menet végén még 7-1 re vezetett ellene, de saját bevallása szerint is elkapkodta a végét, így a belga két ponttal hozta a meccset. Elmaradt a magyar finálé, de a bronzérem így is meglett.

 

Berei Béla edzője a hódmezővásárhelyi Máté Taekwondóban  Máté Zsolt, a válogatottban a felkészülésben Mércse Attila segíti.

 

A Lengyel Open versenynek volt még egy hódmezővásárhelyi vonatkozása, mert a válogatotton kívül az Újpest csapatában Lipcsei Claudia is szőnyegre lépett és bronzérmes lett.

A mostani eredménye különösen jelentős, tudva azt hogy sérülése, és műtétje miatt közel egy évet kihagyott.

A vásárhelyi születésű Lipcsei Claudia néhány éve költözött fel Budapestre, most a Testnevelési Egyetem hallgatója. 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vállalható vereség Egerben

Vállalható vereség Egerben

A nyolc-gólos vereségük ellenére ezúttal minden dicséretet megérdemelnek a lányok, hiszen a meccs nagy részében nyílttá tudták tenni az eredményt.
...hogy jobb emberekké és jobb magyarokká váljanak

...hogy jobb emberekké és jobb magyarokká váljanak

Hétfőn délelőtt elindult az első turnus. Novemberig valamennyi érettségi előtt álló középiskolás hódmezővásárhelyi diák ellátogat Erdélybe.

600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

600 milliós támogatást kapott az Önkormányzat

A Vásárhelyi Önkormányzat a TOP PLUSZ programban december végén kapott 624 millió forintot humánfejlesztési célokra.
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll

A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll

A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.