BulvárElbontják a Mártélyi Kalandparknak nevezett játszóteret

2024. október 2., szerda
 
Elbontják a Mártélyi Kalandparknak nevezett játszóteret

2009-ben nyílt meg a park, amely fele részben önerőből, fele részben EU-s támogatásból, 50 millió forintba került.

 

 

 

 


Éveken át kedvelt helye volt a családoknak, a mártélyi és a vásárhelyi lakcímmel rendelkezőknek ingyenesen.

Az utóbbi években a városvezetés nem sokat törődött a karbantartással. Ennek nemcsak anyagi okai lehettek, hanem az elhibázott hely választás miatt, árvízek idején többször hetekre, hónapokra víz alá került a mélyedésben kialakított park. Sőt a mászókák, a park játékainak nagy része fából készült. A lassú kiszáradás és a faanyag korrodálása miatt borítékolható volt a bezárása. Igaz, hogy 2023-ban végeztek karbantartást és mindennap nyitva tarthatott, mert csak a nevében volt kalandpark, az eszközök játszótér-minősítést kaptak.

 

Az önkormányzat szerint 2020-ban járt le a fenntartási kötelezettségük, ennek ellenére évente  folyamatosan újítottak rajta, hogy használható legyen, ami nagyjából évi egymillió forintot vitt el.

 

Az ártéri mélyedésben kialakított játszótér lebontása után, máshol készül egy új létesítmény, amelyre 20 millió forint van előirányozva, ám a pályázatot már másodszor kellett kiírni, mert az első körben a győztest a versenytársa szellemi tulajdonra hivatkozva megtámadta.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Nyílik a 70. Őszi Tárlat

Nyílik a 70. Őszi Tárlat

Idén tizenhat művészeti elismerést adnak át az arra érdemesnek ítélt művészeknek, köztük a tárlat fődíját, a Tornyai-plakettet.
Áremelések itt is, ott is

Áremelések itt is, ott is

A gyermekétkeztetésben és az idősotthoni ellátásban fizetendő térítési díjak, valamint a parkolódíjak jelentős emeléséről döntött a közgyűlés
Vereség harminc pontos különbséggel

Vereség harminc pontos különbséggel

A Dunaharaszti MTK otthonában lépett pályára szeptember 28-án a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 1. fordulójában.
Amikor már az öntözőcsatornák is lángolnak

Amikor már az öntözőcsatornák is lángolnak

Az intenzív mezőgazdasági művelés következtében a nyári hőhullámok során alacsony a felszín közeli légrétegek páratartalma, így a zivatarok csapadék nélkül robognak át ezen a területen.
 

És ezt már olvasta?

Nagyszerű teakwondos eredmények
Nagyszerű teakwondos eredmények A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
 
Sikerült nyerni a harmadik meccsen
Sikerült nyerni a harmadik meccsen A kosársuli megismételte az első meccsen látott teljesítményt, ezúttal is 30 ponttal nyert, így megnyerte a párharcot és a 9. helyért játszhat a bajnokság végén.
 
Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő
Ismét a dobogó legfelső fokára állhatott a vásárhelyi Nagy Enikő Április 18–19-én rendezték Hódmezővásárhelyen, a Gyarmati Dezső Sportuszodában a VI. Consolis ASA Nemzetközi Szenior Úszóversenyt.
 
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek A Nemzeti Választási Bizottság által kiszabott büntetést, amelyet a Kúria is jóváhagyott, most az Alkotmánybíróság megsemmisítette.
 
Dr. Ferenczi Gábor átvette megbízólevelét
Dr. Ferenczi Gábor átvette megbízólevelét Április 22-én, szerdán Hódmezővásárhelyen a városházán vette át megbízólevelét a megválasztott országgyűlési képviselő.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 16. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A kétnapos Majális programja
A kétnapos Majális programja Ismét a Népkertben lesz a kétnapos Majális, elsején pénteken és másodikán, szombaton. A Vásárhely Kártya tulajdonosok számára ingyenes lehetőségek.