KözéletEgy átjáróval kevesebb

2016. március 13., vasárnap
 
Egy átjáróval kevesebb

Gyakori torlódással, de mindenképpen jelentősen megnövekedő utazási idővel kell számolni szerdától Vásárhelyen. Ugyanis a város vérkeringésének egyik kulcsfontosságú utcáját, a belvárosi és a kertvárosi részt összekötő Hunyadi utcát lezárják

 

 

 

 

Március 16-án kezdődik az utca burkolatának felújítása. A két városrész közötti közlekedés megoldására, a munkálatok ideje alatt kétirányúsítják a Dr. Imre József utcát, itt járnak a menetrend szerinti buszok is.

Dr. Kószó Péter alpolgármester arról tájékoztatta a Vásárhelyi Híreket, hogy a 190 méter hosszú Hunyadi utcát másfél méterrel kiszélesítik, (a kórház kerítéséből is lecsípnek), továbbá az utca két oldalán kerékpárutat építenek. A beruházás 100 millió forintba kerül.

 

A két hónapig tartó utcalezárás, ezzel a kórház környékére, a Zrínyi, illetve Dr. Imre József utcára nehezedő nagy közlekedési nyomás, valószínű ismét felerősíti a lakosság egy részének hangját, akik szerint jóval pezsgőbbé válhatna a városközpont, ha a Dr. Rapcsák András és a Szőnyi utca sétálóutcává alakítása helyett, sok nyugat-európai történelmi kisváros díszburkolatos központjához hasonlóan, megengednék a személyautók, kisteherautók, és buszok lépésben történő áthaladását. Ilyen lehetőséget a hazai KRESZ is biztosít, az úgynevezett ’korlátozott sebességű övezetre’ vonatkozólag.

 

A Szentes felől érkezők, illetve a város egyik feléből a másikba tartó autósok március 16-tól - ha ki akarják hagyni a Dr. Nagy Imre utcát - két hónapig, vagy az Andrássy út, Kaszap utca felé, vagy a Zrínyi utcán át a Királyszék utcán, vagy a viszonylag keskeny, de személyautóval kényelmesen járható egyirányú Korona utcán keresztül közlekedhetnek.     

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Jól vizsgázott a kamerarendszer

Jól vizsgázott a kamerarendszer

Hódmezvásárhelyen, a Kisfaludy utcában feltörtek egy autót. A 29 évesgyanúsítottat a rendőrök másfél órán belül elfogták, miután karambolozott. Képekkel!

Élesben a vásárhelyi traffipax

Élesben a vásárhelyi traffipax

A napokban élesítették az új szupertraffipaxokat, így a vásárhelyit is. A készülék legalább kilenc szabálytalanságot lát. A bírságolásig még van 1-2 hét. Videóval!
A roma holokauszra emlékeztek

A roma holokauszra emlékeztek

Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 32. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.