KözéletCsak Makón oldják fel a látogatási tilalmat

2017. február 14., kedd
 
Csak Makón oldják fel a látogatási tilalmat

55 százalékkal csökkent az előző héthez képest az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordultak száma Csongrád Megyében.

 

 

 

 

Tekintettel arra, hogy a megbetegedések aránya Makó és vonzáskörzetében tartósan a járványküszöb alá csökkent, a látogatási tilalom február 15-tól kezdődően a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátó Központ Makó telephelyén visszavonásra kerül. A látogatási tilalom a  többi érintett fekvőbeteg ellátó intézményben továbbra is érvényben marad, mivel a heti adatok alapján továbbra is jelentős eltérések vannak járási szinten.

 

Csongrád megyében az influenzaszerű megbetegedések száma tovább csökkent, az influenza aktivitás megyei szinten mérsékelt, de még mindig a járványküszöb duplája.

 

A jelentést leadó háziorvosoknál járt betegek kor szerinti megoszlása a következő:

  0-14 éves korosztályból 115 fő megbetegedést

15-34 éves korosztályból 96 fő megbetegedést

35-59 éves korosztályból 87 fő megbetegedést

60 éven felüli korosztályból 23 fő megbetegedést jelentettek.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

A vásárhelyi lánglovagok új paripája

A vásárhelyi lánglovagok új paripája

Négy évvel ezelőtt az elsők között kaptak az új fejlesztésű autóból. Most egy tovább korszerűsített fecskendős kocsival vehetik fel a harcot a tűz ellen. Képekkel és videóval.
Sérülés ellenére dobogós helyezés

Sérülés ellenére dobogós helyezés

A vásárhelyi Berei Béla akaraterejével, bronzérmével hozzájárult a magyar válogatott kiemelkedően eredményes szerepléséhez.

Vásárhelyi sportolókat méltattak

Vásárhelyi sportolókat méltattak

A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
 

És ezt már olvasta?

Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 32-33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
 
Tanévi menetrend 2025-2026
Tanévi menetrend 2025-2026 Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
A Wenckheim-ügy újabb fejezete
A Wenckheim-ügy újabb fejezete A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.
 
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása
Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.