SportBravúros Kosársuli győzelem a fővárosban

2014. február 9., vasárnap

Bravúros Kosársuli győzelem a fővárosban

Nagyon fontos meccsen, kiváló játékkal nyert ismét idegenben a Kosársuli. A siker értékét növeli, hogy egy rendkívül jó csapat, az egyik közvetlen rivális Budapesti Honvéd otthonából sikerült elhozni a 2 pontot, ráadásul a beteg Nyilas és Szilágyi nélkül. A vásárhelyi csapat 11 győzelemmel és 5 vereséggel a rájátszást érő negyedik helyen áll.

Fotó: Berei Béla (VH © )

Az első percekben szinte végig a vendéglátók vezettek, ami nem is volt meglepő, tekintve, hogy a narancssárgában pompázó játékvezető sporttársak bőkezűen osztogatták a faultokat a vásárhelyi kosarasoknak. 11-4 után jött egy vásárhelyi időkérés, majd Czibere és Vas révén sikerült felzárkózni (15-14). Javult a csapat védekezése, kevesebb fault volt, és a Kukla-Varga centerduó agilis játékának köszönhetően Kosársuli előnnyel fejeződött be az első 10 perc (19-23).

A második negyed elején felváltva estek a kosarak, a vendégcsapat őrizte előnyét (24-30). Ezután is volt néhány vitatható ítélet, de kétségtelen - hogy a hazaiak jobban védekeztek és lendületesebben támadtak. Vejinovicsot egész pályán gyilkolták, Czibere és Vas szinte nem jutott dobóhelyzethez. 28-32-nél elszakadt a cérna a vásárhelyi kispadon, dr. Elek András a játéktér közepén vitázva be is gyűjtött egy technikai hibát. Ezután a sporttársak is észbe kaptak, helyreállt a rend. Mócsai irányítása mellett gyorsan elhúztak 28-40-re. A rutinosabb, összeszedettebb EnterHód még rá is tett az előnyre Vejinovics és Varga révén, így 15 pontos vendégelőnnyel zárult a félidő (36-50).

A szünet után zónavédekezésre váltott Puskás Artúr csapata, ami teljesen összezavarta a vásárhelyieket. Hiába volt időkérés, hiába cserélt az edzőpáros - érthetetlen módon az EnterHód nem tudott egyetlen kosarat sem dobni. Hat perc után már majdnem elfogyott az előny (48-50), amikor Kukla végre betalált. A következő 2 percben ismét kosárcsend jött, nem csoda, hogy egyenlített a Honvéd (52-52). Az utolsó három támadást sikerült kivédekezni, és Kukla, majd Rostás kosaraival 52-60 lett.

Az utolsó 10 perc eleje ismét a hazaiaké lett, Czibere triplájára 11 ponttal válaszoltak (63-63), ráadásul Gruda kipontozódott. Mielőtt azonban bárki is elhihette volna, hogy itt nem a Vásárhely nyer, jött Vejinovic..! Lélektanilag fontos pillanatban triplát dobott, ha kellett betört, büntetőket értékesített, labdát szerzett, gólpasszt adott. Ezzel együtt is csak az eredményt sikerült tartani, ugyanis az ügyes pesti mezőnyjátékosok szinte folyamatosan kosarat dobtak betörésekből (72-71). Három perccel a vége előtt a kitűnően támadó Kukla helyett Varga került a pályára. Az alacsony szerkezetű csapatnak  nem lehetett kosarat dobni, és jelentős előnyre (72-79) tett szert a Kosársuli. Ehhez hozzájárult a Honvéd játékosainak kőkemény, helyenként durva letámadása. Ebből szerencsére jól jött ki a csapat, hiszen a megítélt sportszerűtlen hibák után rendre eredményes volt a Kosársuli.

Ezzel győzelemmel megerősítette negyedik helyét az EnterHód, amely a Honvédot ráadásul oda-vissza megverte.

Budapesti Honvéd - EnterHód Vásárhelyi KS  77-83 (19-23, 16-27, 17-8, 25-25)

NB I/B-s felnőtt bajnoki mérkőzés

Budapest, 50 néző. Vezette: Gyuris, Józsa, Györki

Kosársuli: VEJINOVIC (18/6), Czibere (13/6), Vas (8), VARGA (20), Gruda (2).

Cserék: MÓCSAI (4), KUKLA (14), Rostás I. (4).

dr. Elek András edző: "Óriási sikert értünk el, a mezőny egyik legjobb csapatát győztük le idegenben. Reméljük, hogy a Klinikán fekvő Szilágyi Lacinak is jó estét szereztünk..."

Következő ellenfél február 15-én szombaton 17.30-kor a listavezető MAFC a Hódtói Sportcsarnokban.

Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli SE

Nagy Bandó: a papírforma nem fizet sokat

Nagy Bandó: ...nem haknizom végig Vásárhelyt, Makót és a kisebb településeket, hogy az összegyűlteket meggyőzzem arról, hogy én tudom a tutit. A kampány én vagyok, hogy a Napkirályt plagizáljam.
Sikeres volt a 2013-as év a vásárhelyi íjászoknak

Tavaly az országos versenyeken összesen 50 dobogós helyezést értek el. A Magyar Íjász Szövetség kilenc díjjal ismerte el a vásárhelyi Monolit Sportegyesület eredményeit.
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling

A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.
Elkezdődtek az idei érettségik

A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés
Az álattenyésztés háromnapos ünnepe - összegzés 35 országból érkeztek vendégek és érdeklődők, hogy megnézzék a 31. kiállítást, amit a három nap alatt 54 028-an kerestek fel.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek
Vásárhelyi ITF Taekwon-do sikerek Gerendáson rendezte meg a Spárta Taekwon-do Klub a VII. Fehér Kupa és VII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt. Eredményekkel.