













Tábornoki tekintélyét is megőrizve a szülővárosáért dolgozott. Nem volt az a kifejezetten politikus alkat, egyszerűen közszolgálatot teljesített közvetlen stílusában, tekintélyparancsolóan, szimpatikusan. A hódmezővásárhelyi városvezetés egyik emblematikus személyisége volt hét évig, amikor….
(A képeket a VH kérésére a család bocsátotta a rendelkezésünkre.)
Most január 10-én lesz éppen 10 éve, hogy közleményben tudatta a Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Önkormányzata, hogy "Csorba Mihály alpolgármester, nyugalmazott dandártábornok életének 65. évében, a várost az utolsó pillanatig becsülettel, hűséggel és szilárd akarattal szolgálva, türelemmel és méltósággal viselt hosszú betegség után, elhunyt."
Csorba Mihály a Bercsényi Miklós Gépesített Lövészdandár parancsnoka volt, majd önkormányzati képviselő, alpolgármester.
1942. február 18-án született Hódmezővásárhelyen. A Bethlen Gábor Gimnáziumban érettségizett 1962-ben, majd az Egyesített Tiszti Iskola és Tanárképző Főiskola hallgatója volt. Friss diplomás katonatisztként Tapolcán kezdte pályáját, harckocsizó szakaszparancsnokként. Néhány évvel később már századparancsnok, majd 1976-ig az ezred hadműveleti tisztjeként szolgált; ekkor ezredparancsnoki kinevezést kapott, és egészen 1982-ig vezette ezt az alakulatot. Ezalatt diplomát szerzett a Zrínyi Miklós Katonai Akadémián is.
Szülővárosába 1982-ben tért vissza, amikor ő lett a Bercsényi Miklós Gépesített Lövészezred parancsnokhelyettese, majd két év múlva első számú vezetője. Az ezred később dandárrá fejlődött, őt pedig 1994-ben dandárparancsnokká léptették elő.
Közben munkáját 14 alkalommal ismerték el kitüntetésekkel, megkapta a szolgálati érdemrend bronz, ezüst, és kétszer az arany fokozatát, a Magyar Köztársaság Csillagrendje kitüntetést
Közéleti szerepvállalásának első fontos eseménye az ezredfordulóhoz kötődik: a 2000. december 4-i időközi önkormányzati választáson lett először képviselő. Először 2002 májusában választotta alpolgármesterré a közgyűlés.
A rá emlékezők mindegyike hasonló benyomásokat őriz Csorba Mihályról: beosztottaival szigorú és következetes, katonáival emberséges volt, ízes beszéddel, legendás humorral és katonai vagánysággal volt megáldva.
Csorba Mihályt 2007. január 19-én a Kincses temetőben helyezték örök nyugalomra. A koszorúk elhelyezését követően a díszszázad díszmenettel, egy szál kürt hangja az In Silencióval köszönt el a tábornoktól.