SportAz utóbbi egy hónap legszorosabb mérkőzése volt

2023. december 16., szombat

Az utóbbi egy hónap legszorosabb mérkőzése volt

A tabella 5. helyén álló Atomerőmű SE U23 vendégeként lépett pályára december15-én este a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjában.

A 12. helyezett vásárhelyi csapat tartalékosan is remekül tartotta magát a tehetséges paksiak otthonában, ám az utolsó negyed elején egy rövidzárlat eldöntötte a találkozót.

2023-ban utoljára lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Paksra sem tudtak teljes kerettel elutazni a kék-sárgák, Balogh, Knyur és Pinnyey is hiányzott, így Utasi Gábornak felforgatott rotációval kellett pályára küldeni az együttest.

Ezzel együtt a paksiak számítottak esélyesnek – egyrészt a hét siker mellett mindössze négy szoros vereség áll a nevük mellett, másrészt a keretük húzónevei az A-csoportos csapattal készülnek, Géringer például kulcsszerepet vállalt az előző fordulóban a Szedeák legyőzésében.

A mérkőzés első négy perce alapján úgy tűnt, a Kosársuli nem találja azt a formát, ami az utóbbi hetek vereségei ellenére jellemezte a csapatot az első negyedekben: 11-2-vel kezdett az Atomerőmű, gyorsan időt is kért Utasi Gábor. Sikerült rendezni a sorokat, a játékrész második felében Bálint és Kelemen vezetésével visszazárkózott a csapat, sőt, a 9. percben, Kelemen triplája után az egyenlítés is összejött. Végül 21-18-as hazai előnnyel zárult a negyed.

A második tíz percet több hiba is jellemezte mindkét oldalon támadásban, ám a Kosársuli tudta tartani a hazaiakat. A negyed közepén egy 5-0-s paksi sorozatot követően ismét időt kért Utasi Gábor, hogy aztán Megyesi és Karsai kosarai ismét csökkentsék a különbséget. 40-36-ról újra elszakadt picit az Atomerőmű (45-36, 19. perc), majd Borbáth büntetői és Kelemen hármasa következett. A 47-41-es állást a nagyszünetre Sáfrán büntetői állították be – minden nyitott volt tehát a második félidőre.

A pihenőt követően intenzív tempóban indult újra a meccs, vásárhelyi oldalról Kelemen, paksiról pedig Kékesi szórta meg magát. Feküdt a gyorsított játék a Kosársulinak, többször is feljött négy pontra a csapat, sőt, a 25. percben, Karsai ziccerénél kis híján utolérte a Paksot (58-56). Géringer és Heimann ekkor a hátára vette az Atomerőműt, megint nyílt az olló (64-56), ám remek csapatjátékkal a Kosársuli megmutatta az igazi erejét, és a 28. perc végére megfogta a hazaiakat (Bősz kettese után 66-66). Időt kért Morgen Frigyes, és a legjobbkor tette, Kékesi ugyanis két hárompontost is elsüllyesztett, a másodikat ráadásul szinte a dudaszó pillanatában.

Mindez azt jelentette, hogy nem csupán 73-66-ról, de lélektani hátrányból is kellett kezdenie a Kosársulinak az utolsó negyedet, ez pedig túl soknak bizonyult. A Paks remek dobóformát kapott el, és gyorsan tíz, majd tizenöt pont fölé növelte az előnyt – Utasi Gábor a 34. percben, 90-74-es hátrányban kért időt. Mínusz tizenhatról lehetetlen feladatnak tűnt a felzárkózás, és bár a csapat mindent megtett, tíz pontnál közelebb csak a találkozó legutolsó percében tudott érni. A 99-93-as végeredményt Kelemen kosara állította be.

Ha valamiből, ebből a meccsből meríthet erőt a bajnokság január eleji folytatására a Kosársuli, hiszen az utóbbi egy hónap legszorosabb mérkőzését játszotta a csapat.

NB I/B Zöld csoport, 13. forduló:

Atomerőmű SE U23-Vásárhelyi Kosársuli 99-93 (21-18, 26-23, 26-25, 26-27)

Vezetőedző: Utasi Gábor

Utasi Gábor: „Nekem ma a srácok ugyanúgy győztesek, mintha megnyerték volna a meccset. Sajnos megint nem tudtunk teljes csapattal utazni, de aki ott volt, az megmutatta, hogy akarattal mennyi mindent el lehet érni. Nüanszokon múlott, hogy nem nyertünk, amik leginkább a rutintalanságnak tudható be, de ma mindenki odatette magát 100%-ban. Büszke vagyok a csapat mai teljesítményére.”

Folytatás 2024. január 5-én, a Győr elleni hazai meccsel.

Forrás: Kosársuli
VH

Brutális támadás egy vásárhelyi tanyán

Letartóztatták azt a férfit, aki december 14-én éjjel késsel okozott életveszélyes sérüléseket egy férfinak és lányának.
Mérlegen a Modern Városok Program

A Modern Városok program finanszírozásának felfüggesztésében 18 megyei jogú város, köztük Hódmezővásárhely is érintett.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2023-ban

2023. 49-52. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Az első két világsztár nevét már tudjuk

Kiderült az első két külföldi sztárfellépő neve, akik már biztosan ott lesznek 2024-ben a SZIN-en, augusztus 28-31. között.

Elhunyt Vásárhely mecénása
Elhunyt Vásárhely mecénása 1998-ban vásárhelyi születésű férje halála után költözött a városba, amelyet második szülőföldjének telkintett. Életének 88. évében tért örök nyugalomra.

Az 5. helyen végzett a Kosársuli
Az 5. helyen végzett a Kosársuli Lejátszotta utolsó mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli. Kettős sikerrel szerezte meg az 5. helyet az NB I/B Zöld csoportjában.

4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul
4 polgármesterjelölt és 43 képviselőjelölt indul Május 6-án kisorsolta a Helyi Választási Bizottság a június 9-i hódmezővásárhelyi helyhatósági választások szavazólapjain a sorrendet.

Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon
Sztárparádé a Deja Vu Fesztiválon Egy hónap múlva, június 6-án  elstartol a Deja Vu Fesztivál. Három napon át egymást váltják majd a színpadokon a 90-es és 2000-es évek sztárjai.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.