Kultúra, oktatásAz Év kiállítása Szegeden

2016. június 27., hétfő
 

Borítékolható, hogy nemcsak az ország minden részéből, de a határon túlról is sokan megnézik a Múzeumok Éjszakáján nyílt Pompeji- kiállítást. Már az első napon 8500-an tekintették meg.

 

 

 

 

 

 

Június 25-én a Múzeumok Éjszakáján nyitotta meg kapuit a nagyközönség előtt a szegedi Pompeji-kiállítás a Móra-múzeumban, a Fekete házban és a Kass Galériában.

A kiállítás bevezetőjeként volt gladiátor-menet és a harci viadal is. A menetet óriási tömeg kísérte Szeged belvárosán át. A gladiátorok mögött római ruhába öltözött férfiak, nők, fiúk és lányok, lelkes érdeklődők haladtak.

A viadalon több párharcot is vívtak a gladiátorok: a legyőzöttek sorsáról a nép, azaz a közönség, majd Julius Caesar döntött. A valósághű küzdelmeket kicsik és nagyok tömött sorokban szurkolták végig a Móra Múzeum előtt.

 

Százéves álom valósult meg Szegeden. Közel 100 esztendeje Móra Ferenc írt arról egy újságcikkben, hogy egyszer majd el kell hozni a szegedi múzeumba Pompeji köveit. Ez most valóra vált

A 120 kiállított tárgyat Nápolyból szállították Szegedre.  A legnagyobb tárgy a több mint két méter magas, közel egytonnás Poszeidón-szobor, a legkisebbek pedig a néhány centis halászhorgok. A gyűjtemény egyik különlegessége az a ritkaságnak számító - Galériánkban is látható - gladiátor sisak, melyet egy, a Vezúv kitörése elől menekülő gladiátor hagyhatott hátra Pompejiben közel kétezer évvel ezelőtt.

Az Élet és halál a Vezúv árnyékában című kiállítás december végéig látogatható

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Retroparti Velorexszel, Másával és tortával

Retroparti Velorexszel, Másával és tortával

A programok este hat órakor kezdődött sorozatát mintegy félezren keresték fel az Emlékpontban. Sok képpel és fotósorozattal a legaranyosabb Másákkal és a macival!
Viharos vasárnap délután

Viharos vasárnap délután

Megtépázott fák, letört ágak, több gyökerestől kidőlt fa, megbontott háztető, összedőlt bevásárlókocsi tároló maradt a vasárnap esti vihar után. Képekkel!
Sárgulás a tradíciók jegyében

Sárgulás a tradíciók jegyében

Hódmezővásárhely jellegzetességéhez tartozik, hogy a Mezőgazdasági Kara hallgatói fogatos felvonulással jelképesen elbúcsúznak a várostól is.
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat

Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt Terepen! címmel a feltárásokon dolgozó régésztechnikusok és önkéntesek munkáját bemutató kiállítás nyílt a Tornyai János Múzeumban.
 
Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Civil- és sportszervezeteket támogattak
Civil- és sportszervezeteket támogattak Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.

 
A 10. helyen zárt a Kosársuli
A 10. helyen zárt a Kosársuli Saša Vejinović: "Hullámzó szezonon vagyunk túl, amiből nagyon sokat kell tanulnunk és a tanulságot levonnunk.”
 
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán
Van mit javítani a mezőgazdaság jelenlegi állapotán Problémák vannak a földtörvénnyel; kihasználatlan uniós támogatások; művelési rendszerek felülvizsgálata; aszály; politikamentes agrárkamarák. Bóna Szabolcs sajtótájékoztatója.