Kék hírekAz egész ország hallotta a kishomoki lövést

2015. november 1., vasárnap
 
Az egész ország hallotta a kishomoki lövést

Bűncselekmény hiányában a napokban megszüntette a nyomozást a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság abban az ügyben, amelyben a Tolvajkergetők nevű civil egyesület tagjai Hódmezővásárhelyen összetűzésbe kerültek egy B. Zoltán nevű helyi lakossal, aminek során csoport alapítója, Polgár Tamás "Tomcat" gázpisztolyával arcon lőtte a férfit.

 

 

 

 

Mint arról a Vásárhelyi Hírekben részletesen írtunk, május 31-én kommandósok zárták le Kishomok több utcáját, mivel komoly összetűzéstől tartottak egy ingatlan birtokbavételével kapcsolatban.

Az óriási országos médiaérdeklődést kiváltó eset szerint, Kishomokon a Nádtető utcában egy B. Jánosné tulajdonában lévő lakrészt akartak birtokba venni úgy, hogy csoportosan mentek be. A kérdéses ingatlanrészek kerítéssel nincsenek elválasztva, az udvar és a lakóházak átjárhatóak, ugyanakkor az utcafront felé zárt kerítéssel határoltak. Az ingatlan másik oldalán lakó B. Z.  észlelve az utcáról történt behatolást, védekezőleg számon kérte Polgár Tamást és társait, majd a szóváltást követöen B. Z.-t és B. Sz.-t tettleg bántalmazták. A dulakodás közben Polgár Tamás védekezőleg elsütött egy gázpisztolyt. A rendőrség kiérkezésével az ingatlan birtokbavétele abbamaradt.

 

Másfél évnyi nyomozás után a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság megállapította, hogy nem történt bűncselekmény. A napokban elkészült - a nyomozást megszüntető - (a Vásárhelyi Hírek birtokában lévő) Határozat indoklása szerint, B. Jánosné és Polgár Tamás és társai az ingatlanhoz tartozó nyitott kapun, bementek a két lakóház között lévő közös udvarra, ahonnan eljutottak a B. Jánosné ingatlanához. Az ingatlan vonatkozásában sem tulajdonosi, sem használói jogosultsággal nem rendelkező, ennek ellenére az ott tartózkodókkal szemben agresszíven fellépő B. Z.-vel szóváltásba keveredtek, majd ekkor került sor a tettlegességre, illetve a lövésre. A végleges birtokbavételt B. Z.-né által értesített rendőrök kiérkezése akadályozta meg.

A Határozat indoklása arra is kitért, hogy az évek óta fennálló megromlott családi kapcsolatok miatt Benyhe Jánosné az ingatlan végleges elhagyásának szándéka nélkül, 2012-ben Ausztráliába utazott a fiához, majd többször próbált visszatérni az ingatlanba, eredménytelenül, melyet B. Z. és felesége magatartása akadályozott meg. A jogainak érvényesítése végett Benyhéné a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitánysághoz és a Hódmezővásárhelyi Járásbírósághoz fordult, de tulajdonjogának érvényesítését, így a birtokbavételt nem sikerült megoldania. Ezt követően döntött a bérbeadásról.

 

Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság mindezek alapján megállapította, hogy a Nádtető utcai ingatlan vonatkozásában sem B. Sz. sem B. Z-né és családja sérelmére nem volt elkövethető a magánlaksértés bűntette, miután az ingatlan kizárólagos használója Benyhe Jánosné volt.

A Határozat azt is megállapította, hogy B. Z. sérülései 8 napon belüliek, így Polgár Tamás ellen a súlyos testi sértés büntette, illetve kísérlete nem állapítható meg.

 

A Határozat úgy rendelkezik, hogy a Polgár Tamás ellen könnyű testi sértés miatt az iratok egy példányát a Hódmezővásárhelyi Járásbíróságra átküldték, tekintettel arra, hogy ez már az ő illetékességükbe tartozik.

Ezzel lezárulni látszik a másfél ével ezelőtti, sok helyen, sokféleképpen megjelent - minden érintett által bőséggel médianyilvánosságot kapott - hódmezővásárhelyi ügy. 

 

Olvassa el ezt is!

A vártnál nehezebben de hozták a kötelezőt

A vártnál nehezebben de hozták a kötelezőt

 A vásárhelyiek bejutottak a Kupa legjobb 16 csapata közé. Nagykőrösön játszottak Hepp-Kupa mérkőzést Vas Péterék, az előző évi NB II-es bajnokság győztesei ellen.
Kis pötty nagy kockázat - Vásárhely a jó példa

Kis pötty nagy kockázat - Vásárhely a jó példa

A megyei jogú városok közül elsőként, októberben Hódmezővásárhely képviselő-testülete döntött egy átfogó védőoltási program elindításáról.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 39. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Traktortól az arcfestésig

Traktortól az arcfestésig

Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
 

És ezt már olvasta?

Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
 
Még szinte el sem indult a fűtési szezon
Még szinte el sem indult a fűtési szezon Máris szénmonoxid veszély miatt vonultak ki a tűzoltók egy vásárhelyi és egy mindszenti családi házhoz. Időben érkeztek, ezúttal szerencsére nem volt áldozat. Hasznos tanácsok.
 
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása Művészete klasszikusan modern, illetve korszerűen klasszikus, köszönhetően a középkort idéző aprólékos technikának és az ebből eredő míves megformálásnak.
 
Megnyílt az idei Őszi Tárlat
Megnyílt az idei Őszi Tárlat Október 5-én délben nyílt meg a Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő kortárs képzőművészeti seregszemléje, a 71. Vásárhelyi Őszi Tárlat.
 
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben
A Kosársuli nem tudott nyerni Győrben Október 3-án este a Győr vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 2. fordulójában.