SportAtlétikai Diákolimpia vásárhelyiekkel

2016. május 31., kedd
 
Atlétikai Diákolimpia vásárhelyiekkel

Május 26-tól Székesfehérvár másodszor adott otthont az Országos Atlétikai Diákolimpia Döntőjének. A hatnapos versenysorozat alatt több mint 1000 diák küzdött a bajnoki címekért és a dobogós helyezésekért egy olyan atmoszférájú stadionban, ahol világklasszis versenyzők álltak rajthoz a tavalyi évben.

 

 

Szűcs Noémi az élen Székesfehérváron

 

 

A diákolimpikonok a Bregyó Közi Atlétikai Centrumban  gyönyörű környezetben, inspiráló atmoszférájú stadionban állhattak rajthoz.

Szombaton az V-VI. korcsoportos középiskolások mérték össze tudásukat. Ebben a két korcsoportban volt érdekelt a vásárhelyi Hódiák Se több sportolója, akik - Diákolimpia lévén -  most elsősorban iskolájukat képviselték. Az sem kétséges, hogy a jó eredmények elsősorban a hódiákos edzők érdeme.

 

Ismét dobogóra állhatott Szűcs Noémi, aki - mivel 400 méter gátfutást nem indítottak - 400 méter síkfutásban vitte el az aranyérmet (58,41). 200 méter síkfutásban (26,10 ) ezüstérmet nyert, szintén második lett 100 méter gátfutásban (15,27).

 

Vörös Márk 1500 méteren (4:02,64) a második, míg 800 méteren (1:53,59) a harmadik helyezett lett. Ez utóbbi eredményével eddigi Városi Csúcsát javította meg.

 

Zsótér Nóra távolugrásban indult (5,12m.)és a 11. helyen végzett.

Mindhárom sportoló a Bethlen Gábor Református Gimnázium tanulója.

 

Diszkoszvetésben  indult a Diákolimpán a Németh László Gimnázium és Általános Iskola tanulója, Nagy Ágnes, aki 44.95 méterrel a 7. lett. Eredményével beállította egyéni csúcsát.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Füstbe megy az egészség

Füstbe megy az egészség

Tudta? A dohányzóknak ugyanakkora esélyük van szemük világának elvesztésére, mint a tüdőrák kialakulására. Május 31-én volt a Nemdohányzók Világnapja.
Centrum Streetball eredmények

Centrum Streetball eredmények

Május 29-én tizenkettedik alkalommal rendezték meg Hódmezővásárhelyen a Centrum Streetball Bajnokságot. Eredmények!
Varázsos vonalak az Alföldi Galériában

Varázsos vonalak az Alföldi Galériában

Képgrafikai antológia hatvan év legnevesebb magyar grafikusainak műveiből. A tárlaton egy hetven műből álló grafikai antológia látható.
Útrekonstrukció Vásárhelyen

Útrekonstrukció Vásárhelyen

Tizenegy út felújításának elindításáról döntött a rendkívüli ülésén a hódmezővásárhelyi közgyűlés, a szükséges forrást költségvetési átcsoportosítással biztosítják.
 

És ezt már olvasta?

Hetilap lesz a Délmagyarországból
Hetilap lesz a Délmagyarországból Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 
Pláza épülhet az Aldi mellett
Pláza épülhet az Aldi mellett A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.