
Egyre több tény utal arra, hogy a Négy Mancs nem járt el tisztességesen a kampányaik és akcióik során. A nemzetközi állatvédelmi alapítvány által jegyzett és közzétett feketelista, illetve az alátámasztására szolgáló adatok, információk hitelessége már két, egymástól független jogi eljárás tárgyát is képezi Magyarországon.
Magyar József, a Hungerit Zrt. elnök-vezérigazgatója
A sajtóban napvilágra került információk tükrében pedig már az sem kizárt, hogy újabb kártérítési, versenyjogi és büntetőperek induljanak a Négy Mancs ellen, vélik a Hungerit-nél.
A mai napig a Négy Mancs egyetlen képviselője sem volt hajlandó megjelenni az igazságszolgáltatás előtt, hogy tisztázza az alapítvány tevékenységével és hitelességével kapcsolatban felmerült súlyos vádakat. Az alapítvány elnökének, Helmut Dunglernek, sok egyéb mellett, választ kellene már adnia arra a kérdésre is, hogy a Négy Mancs ismert kampánykoordinátora miért használt éveken keresztül hamis személyazonosságot.
Friedrich H. Mülln radikális állatvédő aktivista az alapítvány kampányfőnökeként éveken át Markus Müller/Miller álnevet használva tárgyalt, nyilatkozott és sajtóközleményeket írt alá Magyarországon és az Európai Unió más országaiban is.
A Vásárhelyi Hírekben megírtuk, az álnév használatát már maga az érintett is elismerte. A hamis személyazonosság mögé bújva, a Négy Mancs képviselőjeként nem csak a termelőket, hanem a legnagyobb osztrák és német áruházláncokat is sakkban tartotta. Az alapítvány feketelistázása pedig mind a mai napig fenntartja ezt az állapotot, így befolyásolva az európai piaci szereplőit és a termékek szabad mozgását. Okkal merül fel a kérdés, hogy mi szükség arra, hogy egy közcélú alapítvány példátlan módon megvezetve a közvéleményt, hamis személyazonosság mögé bújtassa képviselőit.
Az alapítvány a peres eljárások elmúlt két évében egyszer sem jelezte a bíróságnak, hogy a tanúként beidézett Markus Müller/Miller nem létező személy, sőt el is akarták titkolni ezt a hazugságot. Az egykori kampányfőnök kettős identitásának elkendőzése céljából a Négy Mancs nyilvánvalóan hamis értesítési címet is megadott a magyar bíróságon. Ennek következtében hamis tartalmú közokiratok keletkeztek.
Az állatvédelmi alapítvány ellen indított kártérítési perben Franz Joseph Kamphaus, a Kiskunhalasi Baromfifeldolgozó igazgatóságának tagja tanúvallomásában elmondta: a Négy Mancs feketelistázása nyomást gyakorolt a német és osztrák áruházláncokra, hogy ne forgalmazzák – az egyébként legális – libatömést és tollszedés folytató cégek termékeit. A diszkriminatív feketelistát a hamis néven tevékenykedő Markus Müller állította össze és az ezzel kapcsolatos sajtóközleményeiben – a felszólítások mellett – burkolt fenyegetéseket is megfogalmazott, így kényszerítve rá az alapítvány akaratát a piaci szereplőkre.
A Hungerit Baromfifeldolgozó Zrt. az európai baromfiágazat érdekeit is képviselve próbál magyarázatot találni a Négy Mancs tevékenységével kapcsolatban felmerülő kérdésekre. A magát mindvégig tisztességesnek beállító alapítvány hitelessége és korrekt működése már megkérdőjeleződött, a négymancsosok nyomainak további olvasásával pedig újabb visszásságokra is fény derülhet.
Információink szerint a Hungerit Zrt. a Fővárosi Törvényszéken pert indított a Négy Mancs ellen. A vállalkozást a Nagy és Trócsányi ügyvédi iroda képviseli. Kodela Viktor ügyvéd elmondta, a 2012 áprilisában indult per jelenleg a bizonyítási eljárásnál tart, a bíróság tanukat hallgatott meg és tanulmányozza az okirati bizonyítékokat. A per legközelebbi tárgyalására várhatóan 2013 októberben kerül sor.