Szeged, Algyő, Nagytőke és Fábiánsebestyén kivételével minden Csongrád megyei településen a békési Alföldvíz Zrt. szolgáltatja az ivóvizet januártól.
Hamarosan ilyen fejléc lesz a víz- és csatornadíj számlákon
Megírtuk 2016-tól csak a 150 ezernél több fogyasztói egyenértékkel – lakossági bekötéssel – rendelkező szolgáltatók kapnak működési engedélyt. Az új víziközmű törvény megszületésével új jogi környezet is létrejött, amelynek értelmében mintegy 40-re redukálódik a vízi szolgáltatók száma. A kis vízműcégek a törvény erejénél fogva sem maradhatnak meg, az Alföldvíz Zrt. viszont minden kritériumnak megfelel, rendelkezik az előírt fogyasztói egyenértékkel, a személyi és tárgyi feltételekkel, és korszerű rendszerekkel dolgozik.
A 100 százalékban hazai tulajdonú társaság alkalmas regionális szinten a víziközművek gazdaságos üzemeltetésére, az egészséges ivóvíz biztosítására, és az Alföld legkiemelkedőbb szolgáltatója lehet. A tavaszi tárgyalások alapján úgy tűnt, Hódmezővásárhelyen is a Békés megyei Alföldvíz Zrt. fog ivóvizet szolgáltatni
Azonban Hódmezővásárhely júliusban bejelentette, nem kíván csatlakozni, hanem a vásárhelyi ivóvíz-szolgáltató cég, a Zsigmondy Béla Zrt. az energetikai hivataltól kért önálló működési engedélyt, amely szerint Hódmezővásárhely mellett Mindszenten és Székkutason is szolgáltatna ivóvizet és tisztítaná a szennyvizet. Ez utóbbira megfelelő kapacitású a Hódtói szennyvíztisztító telep.
A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal a Zsigmondy Béla Víziközműveket Üzemeltető Zrt.-től, a hivatal honlapján nyilvánosságra hozott határozat szerint megtagadta a víziközmű-szolgáltatói engedély kiadását. A hivatal elnöke által szignózott és július 8-án jogerőssé vált határozat szerint, a Zsigmondy Zrt. május végén nyújtott be kérelmet a hivatalhoz, amely nem felel meg a törvényi feltételeknek. Ezek után döntött úgy a vásárhelyi önkormányzat, hogy mégis csak az Alföldvíz Zrt.-vel köt szerződést.
Az Alföldvíz Zrt-nek eddig 87 részvényese, 86 önkormányzat és a Magyar Állam. A mostani állapot szerint 45 csongrádi, 44 Hajdú-Bihar és 6 Bács-Kiskun megyei település új kibocsátású részvényt jegyzett – közölte dr. Csák Gyula, az Alföldvíz Zrt. vezérigazgatója