SportA vereség ellenére erre a játékra bőven lehet építeni a szezonban

2024. október 13., vasárnap

A vereség ellenére erre a játékra bőven lehet építeni a szezonban

Október 12-én este a Veszprém vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában.

Saša Vejinović csapata két és fél negyeden keresztül vezetett, végül szoros csatában kikapott az egyik bajnokesélyes otthonában.

Több szempontból is érdekes mérkőzésre volt kilátás szombaton, hiszen a két együttes legutóbb tavasszal találkozott, amikor óriási csatát vívott a rájátszás negyeddöntőjében. A Veszprém örökké emlékezetes meccset nyert meg kétszeri hosszabbítás után a Hódtóiban, majd hazai pályán is győzött és továbbjutott, végül pedig egy pozícióval a Kosársuli előtt, a 4. helyen zárta az idényt.

Bálint triplájával indult a meccs, majd ugyan Dupree vezetésével a 4. percig folyamatosan a hazaiak vezettek, 10-7-ről produkált egy 11-0-s rohamot a Kosársuli. A remek meccset játszó Bősz kosarai után Borbáth hármasa növelte nyolcra a vásárhelyi előnyt (10-18, 7. perc), ezt a különbséget pedig Borbáth pontjainak köszönhetően tartani is tudta a csapat a negyed végéig (15-21).

Orgona triplája nyitotta a második tíz percet, majd ugyan jó palánk alatti játékkal közelebb zárkózott a Veszprém, a Kosársuli még szorosabbá tette a védekezését és támadásban ismét kapcsolt egyet. Utasi zsákolása után Bálint kosarai növelték tíz fölé az előnyt (20-31, 14. perc), majd még tovább nőtt a különbség, a negyed közepén már tizenöttel vezetett a Kosársuli (25-40). Innen ugyan 6-0-val közelebb jött a Veszprém, mégis nekünk sikerült jobban a félidő vége, Bálint és Bősz triplája után 33-46 állt az eredményjelzőn.

Mínusz tizenháromról kellett megkezdeniük a zárkózást a hazaiaknak, és erős triplázással hamar össze is jött nekik. Sáfrán kezdte a sort, majd Geiger és Dupree következett, a 10-0-s sorozattal kis híján utol is érték a Kosársulit (50-52). Átvenniük ekkor még nem sikerült a vezetést, Bálint, Orgona és Balogh kosarai után, Tóth triplájával viszont igen.

61-61-ről indult az utolsó negyed, ám három gyors veszprémi tripla megpecsételte a meccs sorsát. Geiger után Tóth kétszer is betalált távolról, a 11-0-s rohamra pedig hiába igyekezett válaszolni a Kosársuli, nyolc pontnál közelebb nem engedték a hazaiak a csapatot. A vége 83-75-ös veszprémi siker lett.

A vereség ellenére hasznos meccsen van túl a Kosársuli, a statisztikákat nézve az eladott labdák (6 veszprémi, 18 vásárhelyi) és a triplák (14 veszprémi, 7 vásárhelyi) jelentették a végső különbséget, de erre a játékra bőven lehet építeni a szezonban. A csapat legeredményesebbje a 18 pontig jutó Bősz lett.

NB I/B Zöld csoport, 3. forduló:

Veszprém Kosárlabda Klub–Vásárhelyi Kosársuli 83-75 (15-21, 18-25, 28-15, 22-14)

Kosársuli: Borbáth 14/3, Balogh 8, Bálint 16/9, Orgona 9/3, Utasi 10
Cserék: Bősz 18/6, Kruzslicz –
Vezetőedző: Saša Vejinović

Saša Vejinović: „Úgy érzem, csak kettő és fél negyedig játszottunk úgy, hogy mi nyerünk! Ahogy a szoros mérkőzésbe visszajöttek a betalált triplákkal, sajnos mi elfogadtuk a sorsunkat. Tiszta szívből gratulálok a csapatomnak harcolásért, küzdésért! A többi pedig, hogy ilyen mérkőzéseket meg tudjunk nyerni, jönni fog a rutinnal.”

Forrás: Kosársuli

A csendes, szagtalan gyilkos szezonja

Majdnem tragédiával kezdődik a fűtésszezon. A 14 éves fiú szén-monoxid mérgezéssel került kórházba. Tanácsok a fűtési szezon idejére.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024/2

2024. 41. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Október 9-től elindult a városi helyi buszközlekedés az új szolgáltatóval

A Balaton Busz látja el Hódmezővásárhely tömegközlekedését. Nem volt zökkenőmentes az indulás, sokan lemaradtak a reggeli és délutáni csúcsidőszakban.
Elbontják a Mártélyi Kalandparknak nevezett játszóteret

Az utóbbi években a városvezetés nem sokat törődött a karbantartással. Ennek nemcsak anyagi okai lehettek, hanem az elhibázott helyszin kiválasztása miatt is.

Hazaérkezett a KFOR kontingens 30. váltása
Hazaérkezett a KFOR kontingens 30. váltása Visszafogadó ünnepségen köszöntötték a hódmezővásárhelyi laktanyába hazatért közel 400 fős KFOR kontingenst.

Nyílt nap volt a Csomorkány SE vívócentrumában
Nyílt nap volt a Csomorkány SE vívócentrumában A vásárhely vívósport évtizedek óta sikerekkel hallat magáról. A klub célja, hogy minél több gyermekkel kedveltessék meg a vívás különleges világát.

Az utolsó negyedben dőlt el az eredmény
Az utolsó negyedben dőlt el az eredmény Október 4-én este a Győr ellen sikeresen kezdte meg hazai szereplését a 2024/25-ös szezonban a Vásárhelyi Kosársuli férfi felnőttcsapata.