




Június 9-én, vasárnap reggel még mindig Dunaszentpál térségében dolgoznak a vásárhelyi katonák, köztük a Hódmezővásárhelyi Helyőrségi Zenekar valamennyi tagja
Koroncóval ellentétben egy másik Győrhöz közeli faluban, Dunaszentpálon úgynevezett hordott, új töltés található, persze fóliázott homokzsákokkal megerősítve. A vízügyesek szerint a folyó itt épp a késő délutáni órákban tetőzött, aztán pedig lassú apadás várható. Ez nem túl bíztató, mert az új töltés sajátosság az, hogy túl sokáig nem bírja a folyamatos víznyomást. Persze azért a gát stabil, de folyamatosan kell homokzsákokkal támasztani. Ezt a feladatot kapták az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi helyőrségének katonái, akik gyakorlatilag Vásárhelyről azonnal a terepre mentek.
„98 fővel jöttünk Győrbe. Az állományban műszakiak és lövészek mellett megtaláljuk a helyőrségi zenekar tagjait is. Éjfélkor indultunk Hódmezővásárhelyről, fél hatra érkeztünk a győri laktanyába, aztán pedig indultunk is ide a terepre. Homokzsákokból bordatámaszokat építünk, ezzel erősítjük a nyúlgátat. A hangulattal nincs baj, az erőnk még friss, de a tűző nap nagyon kiveszi az energiánkat”- mondta Kovács István őrnagy, a helyőrségi zenekar karmestere.
Június 8-án délután 240-en indultak el az MH 5. Bocskai István Lövészdandár debreceni Kossuth laktanyájából. Hódmezővásárhelyről további 20 fő csatlakozott a csoporthoz, hogy végül az MH Altiszti Akadémia csobánkai bázisán elfoglalták ideiglenes szálláshelyeiket, és érkezés után azonnal a gátakra indultak. Ők innen látják el a következő napokban a Duna-kanyar védelmét.
A Bocskai-dandár több mint 1700 – köztük a Hódmezővásárhelyi Helyőrség - katonája Győr, Győrújfalu, Győrzámoly, Tát, Ásványráró, Esztergom, Szentendre, Koroncó és Dunaszentpál településeken végzi a katasztrófa-elhárítási feladatokat.