BulvárA migráció járványügyi kockázatot jelent

2016. augusztus 28., vasárnap
 
A migráció járványügyi kockázatot jelent

A migráció járványügyi kockázatot jelent Ternák Gábor infektológus, Magyarország nigériai nagykövete szerint a migrációval megszaporodhatnak Európában a májgyulladásos, tuberkulózisos megbetegedések.

 

 

 

 

 

A nagykövet a Magyar Infektológiai és Klinikai Mikrobiológiai Társaság trópusi munkacsoportjának sióagárdi tanácskozása előtt augusztus 27-én, szombaton úgy nyilatkozott: számos olyan kórokozó-hordozó állapot van, amelyben egészségesnek látszó emberek hoznak be betegségeket. Ilyen a májgyulladás, a tbc és az AIDS is. Ha nem vizsgálják meg a migránsokat a határokon, ezeknek a betegségeknek a gyakorisága megnő Európában – hangsúlyozta. A szűrés elmaradása nem az egészségügy hibája, a migránsok közül sokan nem hagyják magukat megvizsgálni – tette hozzá.

 

Angliában az új tuberkulózisos betegek 60 százaléka bevándorló, és magyarországi tapasztalat, hogy az alföldi menekülttáborok környékén előfordult a betegségek halmozódása – jegyezte meg.

 

Ternák Gábor szerint a migrációval nem csak járványos betegségek kerülhetnek be Európába, hanem olyan genetikai betegségek is, amelyek Magyarországon nem fordulnak elő. Ilyen többek között a sarlósejtes vérszegénység, amelyeknek fontos lenne a felismerése. A szakmai felkészülés jegyében a Magyar Honvédség és egyetemek támogatásával Kenyában és Nigériában szerveztek magyar orvosoknak tanfolyamokat, amelyeken a résztvevők a helyszínen ismerkedhettek meg a betegségekkel – mondta.

 
 
VH-MTI
 

Olvassa el ezt is!

Parlagfű virág - porhintés az allergiások szemébe

Parlagfű virág - porhintés az allergiások szemébe

Inkább a bürokráciától, mint a parlagfűtől fulladoznak az allergiások. Hiába jelentik be a szakhatóságnál, kaszálás helyett a hivatalok aktákat tologatnak.
Teljesíthető túra a Teljesítménytúra

Teljesíthető túra a Teljesítménytúra

Eddig már 70 sportkedvelő adta le nevezését a Teljesítménytúrára. A hátralévő időben érdemes belehúzni mert az első 100 előnevező indulócsomagot kap.
Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

Vásárhelyi szervezetek az NKA támogatási listáján

A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, az utóbbi hetekben nyilvánosságra került listában 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek

Nem kell fizetnie Márky-Zay Péternek

A Nemzeti Választási Bizottság által kiszabott büntetést, amelyet a Kúria is jóváhagyott, most az Alkotmánybíróság megsemmisítette.
 

És ezt már olvasta?

A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 18. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás
Visszaesőként sokba kerül az önbíráskodás A Hódmezővásárhelyi Járási Ügyészség vádat emelt egy férfival szemben, aki elcserélt autóját meg nem engedett módon követelte vissza.
 
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés
Kilenc vásárhelyi érmes helyezés Gerendáson rendezték meg a VIII. Fehér Kupa és VIII. Spárta Kupa nevű ITF Taekwon-do versenyt.
 
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
 
Nagyszerű teakwondos eredmények
Nagyszerű teakwondos eredmények A Diákbajnokságról és Engrich Mariann Emlékversenyről húsz dobogós helyezéssel tért haza a Máté Taekwondo és Hapkido Sportegyesület.
 
Sikerült nyerni a harmadik meccsen
Sikerült nyerni a harmadik meccsen A kosársuli megismételte az első meccsen látott teljesítményt, ezúttal is 30 ponttal nyert, így megnyerte a párharcot és a 9. helyért játszhat a bajnokság végén.