
1989 óta ünnepeljük a Magyar Kultúra Napját. A kézirat tanúsága szerint Kölcsey Ferenc 1823-ban január 22-én fejezte be a Himnuszt.
A Kultúra napi programokat január 15-e és 25-e között tartják Hódmezővásárhelyen: zenés, irodalmi és színházi összeállításokkal, előadásokkal, valamint könyvbemutatókkal várják a kultúrát kedvelőket.
A Tornyai János Múzeumban péntektől tekinthető meg Nagygyörgy Sándor (1933-1993) fotóművész hagyatékából nyílt kiállítás. (Erről cikkünk ITT olvasható!)
Január 18-án a Németh László Városi Könyvtárban Fehér József: Mentsük meg Tomit című mesekönyvének bemutatója lesz. A történet színdarabként már ismerős a vásárhelyiek számára, hiszen tavaly áprilisban Kertvárosi Katolikus Általános Iskola diákjai adták elő a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
Január 19-én Hódmezővásárhely kétkötetes oktatástörténeti monográfiáját Francisztiné Molnár Erzsébet a kötet szerzője ismerteti a Bethlen Gábor Református Gimnázium olvasótermében. Ezúttal a város oktatástörténetében aktívan részt vett személyeket gyűjtötte egy kötetbe. Avatott szakértője és gondos kutatója a témának, például Hódmezővásárhely óvodáinak történetét is könyvbe szerkesztette.
A kultúra napi programokhoz kapcsolódóan január 20-án és 21-én a Református Ótemplomban lép fel a Kelemen Kvartett, illetve Pál István Szalonna és bandája. Ez utóbbi koncerten, mely a Kárpát-medencei magyarok zenéje címet viselő sorozat első előadása, Markó Botond és barátai közreműködnek Erdélyből.
A hagyományoknak megfelelően január 22-én, a magyar kultúra napján adják át Hódmezővásárhelyen a Bessenyei Ferenc Művészeti Díjat. (Erről részletesen ITT olvashat!)
Január 25-én a Németh László Városi Könyvtár Vásárhelyi esték sorozatával zárul a vásárhelyi programok sora: Madách Imre Az ember tragédiája színművéből adnak elő részleteket "S már bennem élt, mi mostan létesült" címmel.