
Az ez évi kötelező biztosítási kampány során egészen biztosan nagy szám lesz az együttkötés, mégpedig a kötelező mellé casco-, és lakásbiztosítás formációban.
A társaságok nyilvánvalóan az ügyfelek megtartása érdekében óriási kedvezményeket ajánlanak a lakásbiztosítás és a casco terén, hogy ezeket a szolgáltatásokat olcsón adva a kötelező mellé még mindig kifizetődő módon nagyobb forgalmat könyvelhessenek el. Várhatóan ebben az évben is tovább folytatódik a piaci harc, egymás alá licitálva kerülnek piacra a kötelező biztosítási termékek, és ez a kapcsolt módszer a biztosítók reményei alapján nyilvánvalóan még jobban felértékeli majd a csomagokat.
Nagyon oda kell azonban figyelni és nem szabad elfelejteni, hogy mik a legfontosabb dolgok kötelező váltáskor, mert könnyen csapdába eshetünk egy olcsó, akár három különböző szolgáltatást is tartalmazó konstrukció megvételekor. Előfordulhat ugyanis, hogy a kgfb-hez ajánlott casco és lakásbiztosítás közel sem fedezi az egyébként ismert teljes körű szolgáltatást, a kockázatviselés e termékek tekintetében jóval kisebb, mint az önállóan kötött módozatoknál. Arról nem is beszélve, hogy a károk rendezését olyan feltételekkel szabják meg, melyek akár vállalhatatlanok is lehetnek az ügyfél számára, vagy ráfizetéses lehet. Nagyon alaposan át kell tanulmányozni az egyes biztosítók ajánlatait, erre pedig a legkiválóbb lehetőség oldalunkon keresztül a kalkulátor használata. Itt akár azt is pár perc alatt ki tudja számoltatni a kalkulátorral, hogy ha kötelezője mellé cascót és lakásbiztosítást is szeretne kötni, az mennyibe kerülne, de ami még ennél sokkal fontosabb, hogy a szerződéses feltételeket szépen nyugodtan, ráérősen otthonról át tudja nézni, lehet azokat értelmezni és van idő eldönteni, hogy megéri-e egy ilyen csomagra szerződést kötni. Mi azon kívül, hogy weboldalunk az Önök rendelkezésére állva minden tájékoztatás megadunk, még abban is segítünk, hogy amennyiben kérdései, kételyei lennének, megválaszoljuk azokat, segítünk a döntéshozásban.

A legfontosabb dolgok tehát kötelező váltáskor első lépésben azok az áttekintendő szerződéses pontok, melyet esetleg tervezünk megkötni. Már most felhívjuk a figyelmüket arra, hogy a kötelező felelősségbiztosításhoz ajánlott casco-, és lakásbiztosítások fedezetei meg lettek ritkítva, ugyanis nem minden szokásos kockázatviselési pontig tartalmaznak ezek a konstrukciók. Példaként említhető a casco esetében, hogy az újfajta módozatok kizárólag lopás, vagy karambol esetén fizetnek, a lakásbiztosításokat illetően pedig vannak olyan csomagok, melyek a legalapvetőbb kockázatokat, az elemi károk elleni fedezetet sem tartalmazzák, vagy csak részben, ami annyit jelent, hogy netán egy földrengés, vagy árvíz bekövetkezésekor hiába kötöttünk lakásbiztosítást, nem lesz rá fedezet. De lehet olyan módozat, melyben ezek közül valamelyik kockázat benn van, viszont nem számíthatunk kártérítésre akkor, ha egy csőtörés során elönti a víz az ingatlanunkat, vagy lopás, betörés miatt odavesznek értéktárgyaink.
Amiért nagyon lényeges szempont, hogy lássuk mik a legfontosabb dolgok kötelező váltáskor, hogy előfordulhat az az eset is, amikor a megszokott kockázatok ilyen együttkötés alkalmával ugyan benne maradnak a kapcsolt szolgáltatás szerződésében, azonban olyan minimális térítési limit kerül a szerződésbe, hogy az semmire nem elég egy káreseménykor. Ezért kimondottan felhívjuk a figyelmet, nem csak a szerződéses pontokat és az adatokat kell átnézni, leellenőrizni, de legalább ennyire fontos, hogy szerződéskötés, sőt választás előtt tekintse át az adott biztosító üzleti szabályzatát is, mert az apró betűk itt lehetnek elrejtve.
Találkozhat olyan casco csomaggal, melyben megszabja a biztosító társaság a kifizethető kár összegének felső határát, de megtörténhet a lakásbiztosítás kapcsán is, hogy irreálisan alacsony limittel lehet csak megkötni. Ha épp ezeket a lehetőségeket böngészi valaki, akkor érdemes megszívlelni azokat az adatokat, melyek alá nem nagyon szabad menni, így például egy felelősségbiztosítás minimum két millió forinttal köthető kifizetődően, de egy tízmilliós limit sem irreális, ha azt vesszük, hogy egy „egyszerű” csőtörés olyan következményekkel járhat, melynek helyreállítása akár az egymillió forintot is megütheti.
Amit még tudni kell a kötelező biztosítás váltása kapcsolt módozata esetén az, hogy a szabályzatokban szintén igen alaposan meg kell nézni, mit is írnak a kizárásokról. Itt végül is minden biztosító maga szabja meg a kizárásokat, előfordulhatnak olyan képtelen pontok, amire senki még csak álmában sem gondolna. Azonban, ha ennek ismerete nélkül kötünk szerződést, igen csak meglepődhetünk egy káreseménykor, ha kiderül, hogy a lakást nem a megfelelő biztonsági berendezésekkel láttuk el, nem tettünk meg mindent a kárelhárítása érdekében, stb., ezért nem jár a kártérítés. Gondolunk itt olyan pontokra, mint hogy megtörténhet, az üvegtörés elleni biztosításunkról kiderülhet, hogy az, biztonsági üvegre például nem vonatkozik, de olyan pontja is lehet a szabályzatnak, mely kimondja, hogy ha villámcsapás éri az ingatlant és ez olyankor fordul elő, amikor a tulajdonos két napnál tovább távol volt, de erre az időtartamra nem áramtalanította az egész ingatlant, akkor a biztosítónak nincs kártérítési kötelezettsége. Felhívjuk tehát még egyszer a figyelmet, hogy ne sajnálja rá idejét, itt helyben oldalunkon fellapozhatja a kalkulátor oldalát és máris tájékozódhat a legalaposabban minden kötelező váltást érintő kérdésben.
A váltást illetően további információkat itt talál!