









Beérett a Látóhatár, mint a címlapján Kohán György festményének napraforgó csokra. A hódmezővásárhelyi periodika évek óta bátran harcol a nyomtatott sajtó térvesztése ellen, ami elsősorban a laposodó pénztárcának, nem utolsó sorban pedig az internetnek köszönhető.
Fotók: VH
Ezért aztán az sem véletlen, hogy Benák Katalin, a lap megálmodója és lelkes főszerkesztője Charles Darwin egyik mottóját idézi a legújabb lapszámban: „A túlélés nem a legerősebb, de nem is a legintelligensebb fajnak adatik meg, hanem annak, amelyik leginkább képes alkalmazkodni a változásokhoz.” Az idők folyamán mind küllemében, mind pedig tartalmában is darwini evolúción átment Látóhatár, nevénél szélesebb horizonton is túl lép: a vásárhelyi helytörténet és jeles személyiségei mellett, ebben a lapszámban is elkalandozik Erdélybe sőt kuriózumként Délkelet-Ázsiába.
A Könyvhét nyitónapjára időzített legújabb lapszámban nemcsak egy-egy Vásárhely helytörténeti érdekességről, figyelemre méltó személyiségek élettörténetéről, munkásságáról, hanem több, különböző művészeti ágban a magyar kultúrát gazdagító művészről is olvashatunk. Sőt a Németh László Városi Könyvtárban a június 6-án tartott folyóirat-bemutatón a lap egyik interjúalanya, Kónya Krisztina operaénekes minikoncerttel örvendeztette meg a közönséget.
A Vásárhelyi Látóhatár bemutatójának apropóján a vásárhelyi könyvtár előterében Könyvheti fotókiállítás is nyílt, Mezsgyén innen, határon túl címmel Grin Igor képeiből.
A kiállítást dr. Szabó Pál egyetemi oktató, az est moderátora nyitotta meg. A folyóirat bemutatójának Szuromi Pál művészeti író, kritikus, Fekete Irén fotográfus, hennafestő, Szenti Csilla levéltár-igazgató voltak a vendégei.