SportA Kosársuliból ezúttal hiányzott a kiemelkedő egyéni teljesítmény

2023. január 18., szerda

A Kosársuliból ezúttal hiányzott a kiemelkedő egyéni teljesítmény

A Piros csoportos Nagykőrös vendégeként lépett pályára kedd este a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli a Hepp Kupa nyolcaddöntőjében.

Vuk Pavlovic csapata rosszul kezdte a meccset, ami végül a vereségbe és a kiesésbe került.

Joggal bizakodhatott a Kosársuli, hiszen egyrészt az előző körben azt a Ceglédet búcsúztatta a kupában, akitől a Nagykőrös pénteken 90-72-re kikapott a Piros csoportos bajnokságban, másrészt a Dunaharaszti ellen győzelemmel hangolt. A meccsen viszont kiütközött az osztálykülönbség és az, hogy a Kosársulinak nem megy idegenben ebben a szezonban, ráadásul Varga Ákos kulcsfontosságú játékára sem számíthatott Vuk Pavlovic.

Már az első negyedben eldöntötte a továbbjutás kérdését a korábban évekig Vásárhelyen játszó Molnár Bencét is a soraiban tudó Nagykőrös: a Kosársuli a második percben, Bálint triplájánál még 5-4-re vezetett, ám innen az első negyed utolsó másodperceiig pontot sem szerzett, miközben Puszta Dávid együttese 19-0-s szériával sokkolta a rengeteg labdát eladó, támadásban sokat hibázó csapatot.

Innen pedig hiába volt egálban a hazaiakkal a Kosársuli, és közelítette meg többször is őket tíz pontra a második negyedben, a Nagykőrös magabiztosan és jól őrizte az előnyét – így hiába szórtak a vásárhelyiek Varga Zalán vezetésével huszonhat pontot tíz perc alatt, a félidőben 48-32 állt az eredményjelzőn.

A szünet után hamar huszonötre növelte a különbséget a Nagykőrös, és bár a negyed második felére a triplákban és a lepattanózásban is feljavult a Kosársuli, nem tudott lejjebb faragni a nagyszünet tizenhat pontos hátrányán (60-44).

A hajrában a saját nevelésű fiatalok is több lehetőséget kaptak, és hasznos játékpercekkel gazdagodtak – nem is tartották magukat rosszul, a nagykőrösiek picit tudtak kozmetikázni az eredményen, és végül 77-58-ra győztek, így bejutottak a legjobb nyolc közé a kupában. A Kosársuliból ezúttal hiányzott a kiemelkedő egyéni teljesítmény, Bálint és Kelemen 13-13, Varga Zalán 11 ponttal zárt.

Hepp Kupa, nyolcaddöntő:

Nagykőrösi Sólymok KE - Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 77-58 (23-6,25-26,12-12,17-14)

Vezetőedző: Vuk Pavlovic

Vuk Pavlovic: „Rosszul kezdtünk, 17 pontos hátrányba kerültünk az első negyed végére, az egész mérkőzést tekintve ez volt a különbség a két csapat között. A csapdázást nem tudtuk kijátszani, rossz ritmusúak voltak a támadásaink és sok kosarat kaptunk egyéni hibákból. A második negyedtől elkezdtünk kosárlabdázni, ez sajnos csak arra volt elég, hogy ne legyen még nagyobb arányú a vereség. Gratulálok a Nagykőrösnek és sok sikert kívánok nekik a folytatásban!"

A Kosársuli január 27-én bajnoki meccsel folytatja a szezont, a Sopron látogat a Hódtói Sportcsarnokba.

Jubilál a Vásárhelyi Szimpózium

A Tornyai János Múzeumban a most 25 éves szimpózium kiállítása nyílik, a művészek által készített és a Városi Kerámia gyűjteménybe került. alkotásokból.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2023

2023. 17. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...