SportA Kosársuli jó védekezései sem voltak elegendőek

2023. január 7., szombat

A Kosársuli jó védekezései sem voltak elegendőek

Január 7-én este a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia otthonában, a székesfehérvári MKOSZ Edzőközpontban lépett pályára a Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 15. fordulójában.

Vuk Pavlovic együttese a páratlan negyedekben nem bírt a hazaiakkal, és végül sima vereséget szenvedett.

A Karsait ezúttal nélkülöző Kosársuli szeptember végén könnyedén, 80-51-re verte a fehérváriakat. Azóta nagyjából hasonlóan alakult a két csapat szezonja, hiszen a kezdés előtt egyaránt öt-öt győzelemmel és hét-hét vereséggel álltak a tabellán, ráadásul a Kosársulihoz hasonlóan a DKKA is remekel hazai pályán az idényben.

Utóbbit igazolva jobban kezdett a korábban az olasz válogatottnál és az euroligás Milánónál is dolgozó olasz edző, Andrea Turchetto által irányított, többnyire fehérvári akadémisták alkotta tehetséges hazai együttes, méghozzá annak a Simon Benedeknek köszönhetően, aki élete meccsét játszotta a felnőttek között: a 18 éves játékos végül 38 ponttal, 56-os VAL-értékkel (!) zárt, ezt pedig az első percekben megalapozta a pontjaival (12-4 az 5. percben). Időt kért Vuk Pavlovic, ám ez érdemben nem változtatott a játék képén: ugyan Varga Ákos kosarai tartották a csapatot, Simonhoz felzárkóztak a Somogyfoki testvérek, így az első negyedet kilencpontos vezetéssel zárták a fehérváriak (25-16).

Ugyan az eladott labdákkal és a sikertelen triplakísérletekkel nem könnyítette meg a saját dolgát a Kosársuli, még úgy is maradt esélye, hogy a második negyed elején tizenöt pontra növelte az előnyét a DKKA (Szalczgruber hármasa után 35-20 a 15. percben) - Balogh, majd Varga Zalán, Kelemen és Varga Ákos is eredményes volt, így három perc alatt visszajött mínusz hétre a csapat (38-31), a nagyszünetben pedig 40-31 volt az állás.

Ez az eredmény viszont hiába hagyta meg a lehetőségét a felzárkózásnak, a harmadik negyed első felét 11-2-re, az utolsó három percét 12-4-re nyerték meg a fehérváriak, és ezzel teljesen eldöntöttek minden kérdést. A Kosársuli támadásban és védekezésben sem tudott felpörögni olyan szintre, mint a hazaiak, akik előbb húsz, majd a meccs végéhez közeledve, az utolsó játékrészben huszonöt pontra húztak el, a hajrában pedig a harmincat is súrolta a különbség.

A 90-65-ös győzelemből oroszlánrészt vállalt Simon, míg a Kosársuli legjobbja a 26 pontig, 7 lepattanóig és 6 asszisztig jutó Varga Ákos volt. A DKKA a hatodik helyre ugrott a tabellán, míg a Kosársuli jelenleg a nyolcadik.

NB I/B Zöld csoport, 15. forduló:

Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia-Bodrogi Bau Vásárhelyi Kosársuli 90-65 (25-16,15-15,26-13,24-21)

Vezetőedző: Vuk Pavlovic

Vuk Pavlovic: "Gratulálok a Dávid Kornél KA-nak! Nagyon agresszíven kezdték a mérkőzést, kellett egy kis idő, hogy felvegyük a ritmust és megtaláljuk a játékot a letámadás, csapdázás és váltások ellen. Ez sajnos tízpontos hátrányt eredményezett már az első negyedben. Nagyon jó százalékkal dobott a DKKA, sokszor a jó védekezéseink sem voltak elegendőek, nehéz helyzetekből is sok kosarat szereztek. Dolgozunk és gyakorlunk tovább, fontos mérkőzéseket fogunk játszani a közeljövőben, amiket szeretnénk megnyerni."

Az U20-as csapat magabiztos játékkal, Balogh, Borbáth, valamint az egyaránt dupla-duplázó Megyesi és Utasi vezetésével 79-67-re győzött, így továbbra is őrzi negyedik helyét a bajnokságban.

Folytatás január 13-án, pénteken a Hódtói Sportcsarnokban a Dunaharaszti ellen.

VH-Nagy Benjamin

Családi események Hódmezővásárhelyen

2022. 51-52. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Mivel fűtsünk?

Érdemes elgondolkodni, hogy a lakossági fűtésből származik a szennyező anyagok 80 százaléka a téli szezonban.
Egészségünkről a Vásárhelyi Hírekben – 7 immunerősítő növény

Az enyhe december ellenére ez meghűlések időszaka, amelyet egyszerűen átvészelhetünk, és ehhez nincs szükség gyógyszertári szuper porokra és erős antibiotikumokra.
2023. évi munkaszüneti-, és pihenőnapok

2023-ban kétszer lesz 4 napos hétvége, és négy alkalommal 3 napos pihenő, nem lesz ledolgozandó munkanap szombaton.

Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell?
Adatgyűjtés applikációkon keresztül: valóban aggódnunk kell? A telefonos alkalmazások felhasználói viselkedést követő algoritmusai még mindig kevésbé ismert területnek számítanak.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024
Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 15. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora
Deja Vu Fesztivál 2024 - Alakul a fellépők névsora Június 6-7-8-án, Szegeden az Újszegedi Partfürdőre ismét érkezik az ország legnagyobb időutazása, a Deja Vu Fesztivál

Kosarakban gazdag meccs volt
Kosarakban gazdag meccs volt Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Majális 2024
Majális 2024 Kétnapos program a Népkertben. Városkártyával egy alkalommal ingyen sör/virsli a felnőtteknek, ingyen vattacukor és ugrálóvár a gyerekeknek.Részletes pr ogram.

A Stars Of Hope újabb országos sikere
A Stars Of Hope újabb országos sikere Április 20-án Budapesten, az Erzsébet Ligeti Színházban rendezték meg a XXXIII. Junior Táncművészeti Fesztivál döntőjét.