
35 évig volt a Hódiák Se. elnöke Német Lajosné Rácz Piroska, akitől július elsejétől Vári Beáta vette át a tisztséget. A leköszönő elnököt és az egyesület vezetőedzőjét szeptember 11-én Hódmezővásárhelyen a díszközgyűlésen köszöntötték.
A közgyűlésen Német Lajosné Rácz Piroska életútját, eddigi tevékenységét méltatták. A most 76 éves vásárhelyi születésű egykori sportoló, eredményesen versenyzett vívóként, atlétaként és kézilabdázóként is. Érettségi után a Testnevelési Főiskolát végezte el Budapesten, ahol a testnevelő tanári képesítése mellett több sportágból (úszás, atlétika, torna, kézilabda) edzői képesítést is szerzett. 1961-ben férjhez ment vásárhelyi sporttársához Német Lajoshoz, aki katonatisztként Kiskunhalasra került, először tanyasi iskolában, majd a városi iskolában tanított. A városi diáksport szervezésének egyik meghatározó egyénisége lett.
1975 márciusában hazaköltözött a család Vásárhelyre. Tanítani szeretett volna, de nem sikerült pedagógusi munkakörben elhelyezkednie. A Városi Tanácsnál dr. Csizmadia Sándorné sportreferensi állást ajánlott fel neki, amit 1976. november 30-ig látott el. Ez idő alatt szervezte meg Vásárhelyen a Testnevelés Tagozatos Általános Iskolát, amely gyorsan a város egyik legjobb általános iskolájává vált. Felismerve, hogy a támogatási rendszer jobban kedvez egy nagyobb, több sportágat felölelő sportegyesületnek, megszervezte és 1976-ban megalapította Hódmezővásárhelyi Városi Sportegyesületet, melynek tíz szakosztálya volt. Az egyesület minden Vásárhelyen űzött sportágat összefogott a labdarúgáson és a kézilabdán kívül. Alapításakor a városi egyesület ügyvezető elnöke lett.
1980-ban sikerült határozatlan idejű kinevezéses tanári állást kapnia a Testnevelés Tagozatos Általános Iskolában, ahol igazgatóhelyettesként a Sport Tagozat irányítása volt a fő feladata. A sportiskolai képzés két alapozó sportágra, az úszásra és az atlétikára épült, és Német Lajosné vezetésével megalakult a diáksport támogatására a HÓDIÁK 1990-től 1996-ig - nyugdíjba vonulásáig - a Testnevelés Tagozatos Iskola igazgatója volt. 1994-ben miniszteri dicsérő oklevelet vehetett át.
1975 óta nem volt Vásárhelyen olyan atlétikai verseny, amelynek a szervezésében és lebonyolításában ne vállalt volna vezető szerepet, valamint számtalan úszóversenyen lebonyolításában segédkezett. A több évtizedes önzetlen, társadalmi munkában végzett tevékenységének elismeréseként megkapta a Csongrád Megye Sportjáért kitüntetést. Már több mint húsz éve a Magyar Olimpiai Akadémia tagja, rendszeresen részt vesz annak rendezvényein. A mai napig aktívan részt vesz a vásárhelyi sportközéletben, s a vásárhelyi HÓDIÁK sportegyesület és az atlétika sportág életben-tartója, 2015-ig, vagyis 35 évig volt az elnöke.
A város történetében 2015. augusztusban nyert először vásárhelyi atléta országos felnőtt bajnoki címet. Szűcs Noémi bajnoki eredményéről a versenyt követően nem sokkal a Vásárhelyi Hírek tudósított) A Bethlen Gábor Református Gimnázium diákja, Szűcs Noémi, évek óta a Hódiák Se. egyik igen sikeres sportolója. (A díszközgyűlés nem tudott személyesen jelen lenni, mert a gimnázium a Dunántúlon kirándult.)
Állandó edzője Héjja Antal, aki Szűcs Noémi mellett évtizedek óta több nagyszerű hazai és nemzetközi eredmény kovácsa volt. A szeptember 11-én tartott Díszközgyűlésen Héjja Antalt is köszöntötték és méltatták edzői tevékenységét, amelynek éppen az egyik legnagyobb eredménye, tanítványának felnőtt országos bajnoki címe.
Héjja Antal aktív sportolói pályafutásának egy térdsérülés vetett véget. 1975-ben kezdett edzősködni, amiben Sós Imrének nagy szerepe volt. 1979-től folyamatosan főállású atlétika edzőként dolgozik. A tanítványai közül az első generációt Kőrösi Zoltán (ötpróba) és Ördögh Beáta (gátfutás) képviseli, előbbi ért el először aranyjelvényes szintet, Beáta pedig 1982-ben szerezte az első bajnoki aranyát és korosztályos válogatott lett. A következő korszakot Vári Beáta (az egyesület új elnöke), Szabó László és Gombos Sándor neve fémjelzi, ez volt az aranygeneráció. Felnőtt szinten is nagy sikereket arattak, Szabó junior és felnőtt (például a 4x400-as váltó tagjaként) világversenyen is képviselhette a nemzeti színeket. Következett Zsótér Márta (többpróba, felnőtt összetett Európa Kupa helyezett), a legújabb ígéretek közé pedig Tóth Ibolyát, Iványi Annát, Kovács Leilát, Krucsai Zsanettet és Losonczi Gábort sorolhatjuk, ők is már több korosztályos bajnoki aranyat gyűjtöttek maguknak és mesterüknek. Héjja Antal sokoldalúságát bizonyítja, neveltjei futó-, ugró- és dobószámokban is remekelnek. Héjja Antal, a Hódiák SE edzője az országos szövetség 2010. évi küldöttgyűlésén eddigi kiváló, eredményes munkájáért a ’Magyar Atlétikáért’ kitüntetés bronz fokozatát vehette át. Edzői munkájáért Hódmezővásárhely vezetése is többször kitüntette.