Közélet90 éves a gyémántdiplomás dr. Nemes János

2013. április 15., hétfő
 
90 éves a gyémántdiplomás dr. Nemes János

90. születésnapját ünnepli dr. Nemes János, a hódmezővásárhelyi Erzsébet Kórház-Rendelőintézet nyugalmazott igazgatója, akit Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város Polgármesteri Hivatalának képviseletében Antal István, a lakosságszolgálati iroda vezetője köszöntött.

 

 

 

 

Dr. Nemes János 1923. április 15-én született Szegeden, tíz évvel később  a család Hódmezővásárhelyre költözött. Itt járt iskolába, itt is érettségizett le, majd ismét Szegedre került, az orvosi egyetemen tanult.

Egészen fiatal gyermekkorától kezdve kötődött a vásárhelyi kórházhoz. Kezdő orvosként került oda, majd osztályos orvos és főorvos lett, végül 10 évig igazgatói teendőket látott el a Hódmezővásárhelyi Erzsébet-Kórház Rendelőintézet élén. 1977. után a deszki szanatóriumban lett igazgató-főorvos, és innen ment nyugdíjba.

Dr. Nemes János korán megnősült, a házasságból két fia született. Ma már négy unokával és nyolc dédunokával büszkélkedhet a boldog nagypapa és dédpapa. Nyugdíjas éveit a lakóparkban tölti, ahol elmondásra szerint, jól érzi magát.

 

Olvassa el ezt is!

Megnyílt a Gyulai Művésztelep kiállítása az Alföldi Galériában

Megnyílt a Gyulai Művésztelep kiállítása az Alföldi Galériában

Április 13-án megnyílt az Alföldi Galériában a legrégebbi magyarországi alkotótelep, a Gyulai Művésztelep több mint négy évtizedét bemutató kiállítása. A tárlat eddig ebben a formában még be nem mutatott anyagát közel kétszáz műalkotás alkotja, a művésztelep eddigi munkáinak igazi keresztmetszeteként.
A június 2-ig látható tárlaton bemutatott festmények, akvarellek, grafikák, fotográfiák és plasztikák a magyar közelmúlt valóságába szociografikus érzékenységgel vezetik el nézőiket.

A Kormányhivatal megkapta a Péczely épületét

A Kormányhivatal megkapta a Péczely épületét

Az impozáns, eklektikus és reneszánsz jegyeket hordozó középület eredetileg a zsidó hitközség székháza volt. 1957 -től 54 éven át szolgálta a hódmezővásárhelyi zenei oktatást.
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása

Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
 

És ezt már olvasta?

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.