Kultúra, oktatásVéget ért a Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor

2020. augusztus 8., szombat
 
Véget ért a Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor

Két héten át készítették műveiket az idei Mártélyi Képzőművészeti Alkotótábor résztvevői az ifjúsági táborban. A táborozás végén szakmai zsűri válogatta ki azt a mintegy hatvan művet, melyeket az idei alkotótábor jövő évi beszámoló kiállításán állítják ki az Alföldi Galériában.

 

 

 

 


A tábor idején készült művekből összeállított anyagot Hézső Ferenc Munkácsy-díjas festőművész, ifjabb Holler László festőművész, egyetemi adjunktus, Képiró Ágnes, a Tornyai János Múzeum művészettörténésze valamint Mucsi Zoltán művésztanár, a tábor vezetője válogatta.

 

A közel kéthetes alkotói folyamatban készült alkotások között egyaránt találhatóak naturális, a mártélyi holtág ihlette művek, valamint absztrakt megoldások is – fogalmazott a művekről Képiró Ágnes. Arról is beszélt, hogy a tájábrázolások, portrék, csendéletek és a gondolati inspirációk tematikailag is változatos képet mutatnak, s amelyekkel 2021 elején találkozhatnak az Alföldi Galériában.

 
 
VH-ATA
 

Olvassa el ezt is!

Hullámverés

Hullámverés

Még mindig nem látszik, hogy nyugvópontra kerülne a Hód Úszó SE és a NICS-HSÚVC egybeolvadása, azzal együtt, hogy ennek határideje augusztus 17-e.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2020. 52. hét

Családi események Hódmezővásárhelyen 2020. 52. hét

"Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog..."
Kis lépésekkel a megoldás felé

Kis lépésekkel a megoldás felé

A sok kis jobbító szándék is segíthet megérteni, megértetni mennyire fontossá vált a környezetre ható ártalmak csökkentése, megszüntetése.
Leletmentés a tram-train vonalán

Leletmentés a tram-train vonalán

Bár kimagaslóan jelentős leletek nem kerültek elő, de a feltárás megerősítette, hogy itt az Árpád-kor végétől egészen az Anjou-korig egy település működött.

 

És ezt már olvasta?

Már megint... és még meddig?
Már megint... és még meddig? A kerékpárosok közül sokan még a jobbkéz szabállyal sincsenek tisztában, sőt a zebrán való áthaladás szabályával sem.
 
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon
A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

Új Szent István-napi hagyomány: katonazenekarok a budapesti Kossuth téren. Hat katonazenekar, összesen 230 zenész adott műsort.

 
Átadták a Boldog Gizella-díjakat
Átadták a Boldog Gizella-díjakat A Polgári Hódmezővásárhelyért Alapítvány elismerését 19-én este adták át a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Ünnepség Hódmezővásárhelyen
Ünnepség Hódmezővásárhelyen Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
 
Átadták a belvárosi parkot
Átadták a belvárosi parkot Az évekkel ezelőtt a lakosság nagy része által elutasított városi könyvtár épületkomplexum tervezett helyén vissza nem térítendő támogatásból park létesült.
 
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára Az augusztus 20-i koncert ingyenes, de regisztrációhoz kötött, regisztrálni a Szeged-Csanádi Egyházmegye honlapján (http://szeged-csanad.hu/maga-zoltan/) lehet.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...