A Magyar Kézművességért Alapítvány idei, a Magyar kézművesség – 2013. Szent István és kora – kézműves szemmel című pályázat válogatott anyagát bemutató kiállítása nyílt meg május 2-án a Budai Várban, az Országos Széchényi Könyvtárban.
2011-ben A négy évszak, tavaly pedig a Víz világ volt az téma. Idén hangsúlyosan a Szent István-emlékév jegyében hirdetett kézműves pályázat nyerteseinek alkotásai láthatók a Budavári Palota ’F’ épület, VI.emeleti Corvina termeiben. A különböző mesterségekben, művészeti ágakban már ismert és elismert 241 pályázó 411 alkotását felvonultató kiállítás a népi kézművesség és a kézműves iparművészet területét reprezentálja a Szent Istvánhoz és korához kapcsolódó mívesen kidolgozott használati és dísztárgyakon, étkészleteken, játékokon és hangszereken keresztül.
A kiállításra hódmezővásárhelyi alkotókat is beválogattak:
Bereczné Lázár Nóra Magyar Kézműves Remek- díjas hímestojás festő népi iparművész, a Népművészet Ifjú Mestere pogány és keresztény szimbólumokat írt hagyományos hímes tojásokra.
Pokomándy Zsuzsanna csipkekészítő, foltvarró, ikonfestő, kézműves oktató Szent Istvánt ábrázoló ikont készített.
Sándor Istvánné rececsipke-készítő különleges munkája mellett az érdeklődők
Szlávikné Buzás Irén tojáskarcoló és festő festett, karcolt és csipkézett libatojásait is megtekinthetik.
A kiállítást a nagyközönség 2013. május 3-a és június elseje között, keddtől szombatig naponta 10-18 óráig tekintheti meg.