És a kaland folytatódik a hódmezővásárhelyi Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskolában! A másodikosok Szabó Magda Bárány Boldizsár történetét dolgozták fel, majd márciusban a két harmadik osztály rendezésében, pedagógusok és néhány lelkes szülő bevonásával az írónő Tündér Lala című meseregényének történetére felfűzve hat próbán kellett megfelelni.
Most ismét egy Szabó Magda történet, a Sziget- kék meséje elevenedett meg az iskolában május 2-án.
Igaz az alsós gyerekeknek nem kellett ezer veszéllyel szembe nézniük, mint a könyv főszereplőjének, a kilencéves kisfiúnak, Valentinnek, de a siker érdekében 5 feladatot kellett teljesíteniük.
Török Dezsőné Ildikó a két negyedikes osztállyal öt állomást alakított ki, amelyben az erő, az ügyesség és a leleményesség is szerepet kapott. Közben az iskolások, otthon tartott állatokat nézegethettek és azt is megérthették, hogy ha gazdáik lesznek, felelősséggel is tartoznak.
A patinás udvaron körbenézve Szabó Magda jut az eszembe, akinek az emlékét az iskola gondosan őrzi, aki két évig itt tanított és képzeletben amint keresztül vág az udvaron, osztálynaplóval a hóna alatt, talán szívesen megállna egy pillanatra, és elnézné a kézműveskedő, a Kék szigetet benépesítő állatfigurákat agyagozó, és állatfejeket színező gyerekeket, akiket azon a napon, ha csak egy picit is még jobban megérint az emberség, az együttérzés, a megértés, a tolerancia, az állatszeretet. Bármelyikük lehet a könyvbéli kis Valentin, aki szíve parancsára elindul azon az ezer veszélyt és csodát tartogató nehéz úton, amely végül a Sziget-kék orvosság megszerzéséhez vezet.
Kapcsolódó cikkünk:
Palacsinta gurulás Tündérországban