
A Makón ma véget érő megyejáró körútja során az elmúlt két hétben öt vállalkozást keresett fel B. Nagy László. A kormánymegbízott olyan mikro-, kis- és középvállalkozásoknál tett látogatás, akik sikeresen pályáztak és nyertek az NGM tavalyi munkahelyteremtő pályázatán.
Fotók: VH
Ezek egyike Hódmezővásárhelyen a Metrimed Orvosi Műszergyártó Kft.. B. Nagy László a cég József Attila utcai üzemét március 13-án látogatta meg Almási István polgármester társaságában.
A sajtó jelenlétében zajlott kora délutáni üzemlátogatáson Blaskovics Gábor ügyvezető igazgató mutatta be a 36 dolgozót foglalkoztató céget, Mint mondta, termékeikkel a betegségben szenvedők életminőségének javításáért dolgoznak, fejlesztenek. Alapvető tevékenységük az orvosi implantátumok és ezek klinikai beültetéséhez szükséges, műszerek, tervezése, gyártása, forgalmazása, orvos technikai eszközök kutatásfejlesztése. Elmondta azt is, hogy a 4.2 millió forintos pályázati támogatásból a már meglévő CNC marógéphez szoftverbővítést végeztek. Az üzembejáráson bemutatott gép, szoftver vezérléséhez szükségesé vált egy új számítógép. Az új implantátumok és a beültető eszközök gyártásánál ugyanis ma már elengedhetetlen a 3D-s megmunkálás. Emellett az implantátumok előállításához szükséges fúrógépet is vásároltak, mert az általuk használt anyagok, vagyis az önthető kobalt ötvözet, kovácsolt titán ötvözet megmunkálhatósága rendkívül nehéz.
A céglátogatást munkáltatói fórum követte a Városháza dísztermében, ahol vázolták a vállalkozók körében legnagyobb érdeklődést kiváltó vissza nem térítendő, munkahelyteremtő pályázati lehetőségeket.
Mint megtudtuk, a pályázat idén egyszerűsödött, 15 millió Ft, illetve ez alatti támogatási összeg esetén nem köteles fedezetet felajánlani az adott vállalkozás, amely a korábban előírt három helyett elegendő, ha már legalább 2 teljes naptári éven keresztül folyamatosan működött. A támogatás új munkahelyenként a 1.5 millió forinttól 3 millióig terjedhet.