KözéletVásárhelyen is fagyizhatunk féláron

2014. május 7., szerda
 
Vásárhelyen is fagyizhatunk féláron

Május 8-án rendezik meg a magyar kézműves fagylalt napját. Ezen a napon féláron fagyizhatunk azokban a fagylaltozókban, melyek csatlakoztak a kezdeményezéshez.

 

 


Május 8-án, csütörtökön rendezik meg a magyar kézműves fagylalt napját, melynek célja a magyar kézműves fagylalt, a fagylaltozás népszerűsítése. Ezen a napon fél áron fagyizhatunk azokban a fagylaltozókban, melyek csatlakoztak a kezdeményezéshez.

Hódmezővásárhelyen az akcióra egyedül a Szőke Cukrászda vállalkozott. Két üzletében, az Ady Endre úton és a Petőfi utcában várja a hideg inyencségekre vágyókat.

 

Vásárhelyi Hírek kérdésére, hogy milyen fagyikat ajánl a nyalakodni vágyóknak, Szőke Zoltán a cukrászda tulajdonosa azt mondta, igaz hogy mostanában mint mindenhol, náluk is sokféle fantázia nevű és ízű fagylalt kapható, de jó szívvel ajánlj egy kis kulináris utazást, vissza az igazi, eredeti ízekhez, például a gyümölcsök valódi zamatához.   

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Kicentizett cella - bizonytalan sors

Kicentizett cella - bizonytalan sors

Hogy a nyomasztó légkört ne csak elképzeljék, hanem a valóságban is megtapasztalják, egy eredeti méretű rekonstruált cellába is beléphetnek majd a kiállítás látogatók.
Örülhetnek a vásárhelyi kerékpárosok

Örülhetnek a vásárhelyi kerékpárosok

A jövő év végéig 3700 méter új kerékpárút épül, 1 kilométer kisforgalmi utat kapcsolnak be a hálózatba és 1 kilométer  kerékpárutat újítanak fel.
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott

Egy kátyú életveszélyes fejsérülést okozott

Hódmezővásárhelye Kishomokon a Vitéz utcában egy elektromos rollerrel közlekedő nő az éjszakai sötétségben nem vette észre a kátyút.
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi mazsorettek Monzában
Vásárhelyi mazsorettek Monzában A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.