KözéletVásárhely szociális területén munkálkodókat tüntettek ki

2017. november 16., csütörtök
 
Vásárhely szociális területén munkálkodókat tüntettek ki

Egy 2001-ben jóváhagyott rendelet szerint a szociális területen dolgozók, illetve a szociális területen működő önkéntes szervezetek tagjainak és szervezeti kereteken kívül szociális területen önkéntesen tevékenykedő személyeknek adományozható kitüntetés.

 

 

 

 

 

Azóta az őszi-téli közgyűlések valamelyikén évente átadják a kitüntetéseket. Idén is hárman kaptak a november 15-én tartott közgyűlésen. 'Hódmezővásárhely Szociális Ügyének Szolgálatáért'elismerést kapott Túri Csaba és Lénárt Miklós, míg ’Hódmezővásárhely Szociális Ügyének Segítéséért’ kitüntetésben részesült Sós Árpád, a Flamand Pékáru Kft. ügyvezetője. 

 

Túri Csaba, a HTKT Kapcsolat Központ – Kagylóhéj Család- és Gyermekjóléti Központ szakmai vezetője 20 éve tevékenykedik a központban.

„Nyilvánvalóan jó érzéssel tölti el az embert, hogy ha egy közösség elismeri munkáját, legyen az egy munkahelyi közösség, vagy akár a szociális szakma, vagy Hódmezővásárhely közössége. Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem esett jól.  Jókor jött az elismerés, mert lélektanilag most olyan periódusomat élem, elsősorban a szakmában, amikor nagyon kell hunyorítani, hogy lássam a jövőt. A szakma számomra most olyan irányt vett, ami most nem nagyon mutatja meg leendő gyümölcseit” – mondta a sajtónak Túri Csaba.

 

Szintén ’Hódmezővásárhely Szociális Ügyének Szolgálatáért’ kitüntetést adományoztak Lénárt Miklósnak is, aki a HTKT Kapcsolat Központ – Kovács-Küry Időskorúak Otthona szakmai vezetője.

 

’Hódmezővásárhely Szociális Ügyének Segítéséért’ kitüntetést kapott a várostól Sós Árpád, a Flamand Pékáru Kft. ügyvezető igazgatója, aki a laudáció szerint, több évtizede szívügyének tekinti az egyedülállók, idősek, nagycsaládosok, szociálisan rászorulók segítését.

 

2016-ban egyébként ’Hódmezővásárhely Szociális Ügyének Szolgálatáért’ kitüntetést Simon János szakmai vezető, tanácsadó a Családsegítő Szolgálattól és Széll Józsefné, a Hóvirág utcai Bölcsőde szakmai vezetője kapott, valamint ’Hódmezővásárhely Szociális Ügyének Segítéséért’ kitüntetést Saja Mária kishomoki koordinátor. 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Jobbik: Lázár János miért találkozott Tiborcz Istvánnal?

Jobbik: Lázár János miért találkozott Tiborcz Istvánnal?

Szilágyi György szerint a miniszter nagy szerepet játszott a vállalkozó meggazdagodásában. Lázár János ragaszkodik a magánélet és a poltika különválasztásához.
Az örömmel vállalt rabszolgaság

Az örömmel vállalt rabszolgaság

Lázár János szerint rabszolgamunkát végeznek a nyugatra vándorolt magyarok, köztük több százan Vásárhelyről, de a számok sok esetben mást mutatnak.
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2

2025. 49. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

Készen állunk a mesterséges intelligenciával támogatott oktatásra?

A mesterséges intelligencia fejlődése óriási lendületet vett az elmúlt években, és napjainkra beszivárgott az élet minden területére, így az oktatásba is.
 

És ezt már olvasta?

A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?
 
Folytatás januárban a 10. helyről
Folytatás januárban a 10. helyről December 19-én este hazai pályán, vereséggel zárta a Budafok ellen a 2025-ös évet a Vásárhelyi Kosársuli felnőttcsapata.
 
Ajándékozás a Városházán
Ajándékozás a Városházán A Szent Ferenc Program keretében december 18-án 56 családnak, összesen 121 főnek - köztük 17 gyermeknek – adtak karácsonyi ajándékcsomagokat.
 
Megújulhat a Városi Könyvtár
Megújulhat a Városi Könyvtár 100 százalékos támogatással 490 millió 620 ezer forintot nyert Hódmezővásárhely a Városi Könyvtár átfogó energetikai korszerűsítésére.
 
Rolleres balesete Vásárhelyen
Rolleres balesete Vásárhelyen Nem szállt le az elektromos rolleréről, körültekintés nélkül haladt át és egy személyautó elütötte.