
Kihirdették a Versenyképes Járások Program nyerteseit. Mártély, Mindszent, Székkutas megnyerte a benyújtott 500 millió forintos közös pályázatát.
Az 500 millió forintból Mindszent 140, Székkutas 160, Mártély 200 millió forintban részesül.
Csongrád-Csanád vármegyében összesen 54 település részesült támogatásban a benyújtott fejlesztési igényeik, továbbá a települések alkotta, járási fejlesztési fórumok javaslatai, valamint a közigazgatási és területfejlesztési miniszter döntése alapján. Hétből öt járás minden települése részesült támogatásban.
Salgó László Péter főispán az átadón elmondta, hogy egyes járások esetében, mint például a szegedi, villámgyorsan megszületett a konszenzus a települések között. Ahogy fogalmazott, Szeged a szolidaritás magas fokáról tett tanúságot. Ellenpéldaként a hódmezővásárhelyi járás példáját hozta, ahol nem sikerült kompromisszumot kötni.
„A szolidaritás jegyében azt ajánlottuk fel, hogy mindenki négy egyenlő részt, vagyis 125 millió forintot kapjon, de ezt a vásárhelyi polgármester nem fogadta el.” – nyilatkozta Gémes László Mindszent polgármestere.
Végül a három kisebb település adta be a teljes összegre pályázatot, Vásárhely pedig kimaradt. A Polgármesteri Hivatal közlése szerint, a megyei jogú városban keletkezik az iparűzési adó jelentős része, ami a pályázat alapja volt, ráadásul a járás lakosságának 82,5%-a itt él.