SportÚjra lendületben a vásárhelyi kézis lányok

2014. március 3., hétfő

Újra lendületben a vásárhelyi kézis lányok

A múlt heti csalódást keltő hazai vereség után nehéznek ígérkező kirándulás várt az NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt és junior bajnokságban csapataira, hiszen a gyors és masszív kézilabdát játszó Csorvási SK csapatához látogattak Békéscsabára.

A mérkőzés jól indult, hiszen Tószegi és Németh vezetésével állandósuló 2-3 gólos előnyt harcolt ki a vásárhelyi gárda. Támadójátékuk zökkenőmentesen működött, viszont védekezésük sajnos hagyott kívánnivalót maga után, de így is kétgólos előnnyel vonulhattak pihenőre.

A második félidőre látványosan feljavult a HLKC védekezése, és a kapusteljesítmény is “megjött”. A sérülésből felépülve, hosszú idő után mezőnyben is több játéklehetőséget kapó Hegyi Dia és Németh sorozatban értékesítette a lehetőségeket, így a két csapat közti különbség lassan 6-8 gólosra nőtt. A csorvásiaknak látványosan elvette a kedvét a vásárhelyiek nagyszerűen működő védekezése, melyben Török és Tószegi óriási munkát végzett, mögöttük pedig Kothencz lehúzta a rolót a kapuban. A mérkőzés vége így megérdemelt és magabiztos vásárhelyi győzelmet hozott, a csapat minden dicséretet megérdemel, hiszen egy hét alatt játékban és küzdőszellemben egyaránt 180 fokos fordulatot vett.

Csorvási SK – Hódmezővásárhelyi LKC 23-29 (14-16)

NBII Dél-Kelet csoport női felnőtt bajnokság 12. forduló, Békéscsaba – 100 néző

Jv: Sándor László, Szikszay Csaba
Versenybíró: Palotai György:
Csorvás: Darabos (k), Kovácsné (k), Sajben 6, Vida 1, Kaszai 5, Csepregi 2, Gajdácsi 1, Dzurek 1, Samu, Greksza 2, Kis, Gelegonya 3, Major 1, Baráth, Biró 1, Gyemó
Edző: Baráth Lajos
HLKC: Tóth – Manga 3, Németh 8, Török B. 3, Tószegi 6, Sajtos, Mészáros 1, Cs: Kothencz (k), Hegyi V. 2, Hegyi D. 5, Blaskovics G.,  Fürcht 1, Becsei, Török M.
Játékos-edző: Gaál Adrienn

Gaál Adrienn játékos-edző: “Egész héten a lerohanás és a támadójáték pontosítására törekedtünk a Csorvás kellemetlen védekezési stílusa miatt. A lányok partnerek voltak benne és megértették, hogy milyen játékot szeretnék látni a pályán. Örülök, hogy kezdünk visszatalálni a kijelölt útra!”

Junior mérkőzés

Meglepő magabiztossággal indították a mérkőzést, fiatal csapatuák szinte átrobogott a jelentősen idősebb életkorú csorvásiakon. Az első félidőben már 10 gólos is volt vásárhelyi lányok előnye. A második félidő derekáig megmaradt a 8-9 kilenc gólos előnyünk, ezután viszont a kényelmesebb játékunk majdnem megbosszulta magát. A csorvásiak szívós játékkal egyre közelebb kerültek, de az izgalmas véghajrában 2 gólt sikerült megtartani előnyükből, és megérdemelt győzelmet arattak.

Csorvási SK – Hódmezővásárhelyi LKC 33-35 (12-21)

NBII Dél-Kelet csoport női junior bajnokság 12. forduló, Békéscsaba – 80 néző

Csorvás: Darabos, Sajben 6, Vida 6, Kaszai 6, Csepregi 6, Gajdács 6, Dzurek 2, Tornyik, Jankai 1, Petrovszki, Varga, Samu, Ivanics, Baráth
Edző: Baráth lajos
HLKC: Balogh (k), Áncsán (k), Földesi 3, Farkas 2, Kandó 5, Blaskovics I. 6, Varga-Tóth 3, Klemm 6, Fürcht 4, Molnár, Bálint 2, Becsei, Török M. 4
Edző: Beslin Anikó

Beslin Anikó edző: “Lendületes, ötletes játékkal kezdtünk a jóval idősebb csorvási csapat ellen, így az első félidőben jelentős előnyt szereztünk. A második félidőben a rutinos hazaiak fokozatosan felzárkóztak, de a legfontosabb pillanatokban lőtt két gólunkkal megérdemelten nyertünk. Nehéz meccs lett a végére, de sokat tanulunk ezekből a végjátékokból. Gratulálok a lányoknak!

A HLKC legközelebb március 16.-án hazai pályán fogadja a Szeghalmi NKC csapatát.

Esély a legjobbak közé jutásra

Ex-vásárhelyi játékosokkal megerősített Salgótarján nem bírt az Enternet Kosársulival. Végig vezetve, magabiztosan nyerték az  NB I/B-s férfi kosárlabda fordulóját.
Ahány nyelvet beszélsz, annyi ember vagy

A címbeli mondást valószínű mind ismerik azok a diákok, akik a hódmezővásárhelyi Bethlen Gimnázium Megyei Idegen Nyelvi és Országismereti Versenyére jelentkeztek.
Kampánystart

Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.
Tavaszköszöntő Mártélyon

Részletes program.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!